);*} Cumhurbaşkanı Erdoğan: Oy için bölücülere taşeronluk yapanlar mücadelemizi idrak edemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Oy için bölücülere taşeronluk yapanlar mücadelemizi idrak edemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çıkarlarına tapanlar, menfaatlerine kul köle olanlar, 35 oy için bölücülere taşeronluk yapanlar bizim mücadelemizi asla idrak edemez. dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Oy için bölücülere taşeronluk yapanlar mücadelemizi idrak edemez

ANTALYA(AA) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Kepez Turgut Özal Spor Salonu önünde düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Sözlerine Akdenizin ay yüzlü güzelisin, Torosların taze soluğusun Antalya. Görenler överler seni her yerde, bir incisin Kumlucada, Kemerde, Manavgatın nazlı nazlı akışısın Antalya. diyerek başlayan Erdoğan, Güzeller şahı Antalya, Akdenizin ana şehri, turizmin başkenti, tarımın kalbi, alimler, arifler, şairler, pehlivanlar yatağı Antalya. Selçuklunun, Yörük beylerinin, Türkmen boylarının mührünü taşıyan Antalya. Yerlisi yabancısıyla herkesi Akdeniz gibi kucaklayan barış, kardeşlik, huzur şehri Antalya. Bugün sizleri hürmetle selamlıyorum. diye konuştu.

120 bin kişiyle İzmirde mitingimizi yaptık

Antalya ve ilçelerini selamlayan Erdoğan, bugün İzmirde miting yaptığını hatırlatarak İzmirlilerin selamını getirdiğini söyledi.

Erdoğan, Resmi rakamı söylüyorum, 120 bin kişiyle İzmirde mitingimizi yaptık. Sayın Bahçeli ile birlikte bu kampanyada Cumhur İttifakı olarak iki lider bir arada halkımıza hitap ettik. Muhteşem bir mitingi gerçekleştirdik. Sizlere bol bol selamlar getirdim. Gündoğdu Meydanını dolduran İzmirli kardeşlerimle hasret giderdik. 31 Mart öncesinde bir kez daha sözleştik, ahitleştik. ifadesini kullandı.

İzmirde farklı bir heyecan ve coşku gördüğünü söyleyen Erdoğan, Ama şimdi bakıyorum uçsuz bucaksız Antalyada da bir başka coşku, heyecan var. 31 Martta İzmirin istismar siyasetini sandığa gömüp inşallah taze sayfa açacağına, yeni bir başlangıç yapacağına inanıyorum. değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, 47 günlük ayrılığın ardından tekrar Antalyanın misafiri olduğunu dile getirerek, Antalyalılara Unutmayın; Uzaktır yolumuz, pastır, gümandır, kolum zencir sıkmış halim yamandır. Bizim çektiğimiz ikrar imandır. Açılın kapılar dosta gidelim. sözleriyle seslendi.

Bugün bir kez daha dosta geldiklerini ifade eden Erdoğan, Vefanız, dayanışmanız, meydanlara sığmayan şu aşkınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Gençler, yazmaz olsun kara yazı yazanlar, yer bulmasın aramızı bozanlar, diyorum. Evelallah Antalya böyle coştukça, Antalya böyle gürledikçe, Antalya böyle iradesine, ülkesine, şehrine sahip çıktıkça kimse bizim aramıza giremez. Antalyalı kardeşlerim görenleri kıskandıran şu sevdayla bizi bağrına bastıkça Allahın izniyle kimse bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Antalya dik durdukça, sağlam durdukça hiçbir Haçlı bozuntusu Türkiyenin yükselişinin önüne geçemez. Şimdi sizlere soruyorum ama öyle bir cevap verin ki sesiniz ta Suriyenin kuzeyinden duyulsun. Öyle bir haykırın ki kendini bilmez Haçlı artıklarının yürekleri titresin. Öyle bir ses verin ki 565 yıldır İstanbulun fethini içine sindiremeyen Bizans heveslilerinin akılları başlarına gelsin. Öyle bir gürleyin ki birliğimize, dirliğimize, bağımsızlığımıza saldıran teröristlerin kabusu olsun. Öyle bir seslenin ki Pensilvanyadaki hainin, Kandildeki katillerin dizlerinin bağı çözülsün.

Sevdası vatan olmayan bizi anlayamaz

Alandakilerin Dik dur eğilme Antalya seninle sloganları üzerine de Erdoğan, Biz sadece ve sadece Allahın huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz, başka hiçbir yerde değil. ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sevgi sözde değil, özdedir. Sevgi dilde değil gönüldedir, kalptedir. Cananı millet olmayan, sevdası vatan olmayan bizi anlayamaz. Gönül gözü kapalı olanlar bizim şu muhabbetimizin sırrına eremez. Ankaraya sıkışıp kalanlar bizim sadece son 5 yılda 10 kez Antalyayı ziyaret etmemizi kavrayamaz. Çıkarlarına tapanlar, menfaatlerine kul köle olanlar, 35 oy için bölücülere taşeronluk yapanlar bizim mücadelemizi asla idrak edemez. diye konuştu. 40 yıldır aşkınan çalışan yorulmaz diyerek ülkeye, millete hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

17 yıldır gönülden yaparsan gönüller kazanırsın inancıyla vatanımıza olan minnet borcumuzu, 82 milyona olan vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Girdiğimiz 14 seçimde bize görev veren, bize yetki veren, bize sorumluluk yükleyen vatandaşlarımızın güvenine layık olmak için ter döküyoruz. Biz muhalefet gibi laf değil eser üretiyoruz. Biz CHPnin başındaki zat gibi iftira değil, hizmet üretiyoruz. Size olan sevgimizi projelerimizle yatırımlarımızla Antalyaya kazandırdığımız eserlerimizle ispat ediyoruz. Muhalefetin başındaki adam, işi gücü yalan, sabah yalan akşam yalan. Ne oldu, açmış eline kağıtları Man Adası, Man Adası davayı açtım, kazandım. 2,5 milyon şimdi yargıda. Oradan geldiği zaman ben bu 2,5 milyonu ne yapacağım, Mehmetçik Vakfına hibe edeceğim. Hayırlı bir yere gitsin değil mi? Çünkü anlamaz bundan Bay Kemal. Bunlarla da kalmayacağız. Biraz sonra ekranda bazı şeyler göstereceğim size. Bu adamın ne denli yalan ve müfteri olduğunu bizzat ispat etmem lazım. Çünkü CHPye gönül veren kardeşlerime ne olur bunu anlatın. Bak 14 günümüz kaldı. CHPye oyunu veriyor ama bazı gerçekleri bilemeyebilir. Onlar da bizim kardeşlerimiz, dostlarımız. Anlatalım, gerçekleri bilsinler.

780 bin kilometrekarenin, 82 milyonun Cumhurbaşkanıyım

Bugüne kadar şehirler arasında bir ayrımcılık yapmadıklarını, insanları kamplara ayırmadıklarını, kimsenin inancına, kılık kıyafetine, hayat tarzına müdahale etmediklerini belirten Erdoğan, kimseye sen niye böyle giyiyorsun, niye böyle yapıyorsun demediklerini söyledi.

İnanca, bütün hayat tarzına kefil olduklarını vurgulayan Erdoğan, yasakları değil, özgürlükleri, vesayeti değil, demokrasiyi savunduklarını ifade etti.

Hatay Belediye Başkanının Oy yoksa, yol da yok, hizmet de yok dediğini aktaran Erdoğan, Hale bak. Sen bir belediye başkanısın, sen bunu nasıl söylersin? Senin görevin ne? Senin görevin oradaki hizmeti yapmak. Ama biz, milletimize efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz. diye konuştu.

CHP ne demektir? Çöp, çukur, çamur, bir de çarpık yapılaşma. CHP ne demektir? Yolsuzluk, yasaklar, yokluk. Her şey var. diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

Bizim Güneydoğuda oy aldığımız, milletvekili çıkaramadığımız yerler var. Biz buralara hizmet götürmedik mi? Hayır, oralara da götürdük. Niye? Oralar da bizim topraklarımız. Oralar da bizim vatanımız. Onlar, çukurlar, kanallar kazdılar biz ise kayyumları atamak suretiyle bütün oraları şu anda pırıl pırıl yaptık. İşte Diyarbakırın hali neydi? Şimdi gidin tanımazsınız, bambaşka oldu. Mardin, Hakkari, Şırnak, Van öyle. Hepsine gittim, gidiyorum. Benim için engel Allahın izniyle yok. Niye? 780 bin kilometrekarenin, 82 milyonun Cumhurbaşkanıyım. Biz, yaradılanı Yaradandan ötürü sevdik. Bizde ayrım yok.

Eserlerle damga vurduk

(Seçim döneminde attık tuttuk sonra da hiçbirini yapmadık) diyen CHPli beceriksizlerden arkadaşlarının olmadığını ifade eden Erdoğan, Yolsuzluklarını gizlemek için Antalya çöplüğünde evrak yakan, Antalyaya hizmet diye bira festivali getiren, 15 Temmuz destanına FETÖ ağzıyla iftira eden gafillerden asla olmadık. Sizin için çalıştık, sizin için koşturduk, sizin için taş üstüne taş koymanın çabasında olduk. Seçim meydanlarında ne söz vermişsek, bu kürsüden sizlere neyi vadetmişsek hamdolsun alnımızın akıyla onu sizlerin hizmetine sunduk. dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 80 il ile beraber Antalyanın huzuru, barışı, kalkınması, gelişmesi, gerçek potansiyelinin hayata geçirilmesi için mücadele ettiklerini, lafla güzellik olmaz diyerek, her bir şehre eserlerle damga vurduklarını söyledi.

Son 17 senede Antalyaya 40 katrilyon lira yatırım yaptıklarını dile getiren Erdoğan, sadece eğitimde 2,1 milyar liralık kaynak kullanarak, 9 bin 431 yeni derslik inşa ettiklerini kaydetti.

Erdoğan, Antalyaya 3ü vakıf, 1i devlet olmak üzere 4 yeni üniversite kurarak, üniversite sayısını 5e yükselttiklerini, yükseköğrenim öğrencileri için 9 bin 148 yatak kapasiteli yurtlar açtıklarını belirtti.

Spor tesislerini biz kazandırdık

Birkaç yıl içinde Antalya, Serik, Elmalı ve Alanyada olmak üzere toplamda 4 bin 750 kişilik 5 yükseköğrenim yurdu daha açacaklarını bildiren Erdoğan, Antalyaya 33 bin seyirci kapasiteli stadyumu... Biz stadyum getirdik. Sayın Türelden önce CHPli bir belediye başkanı vardı, orayı yıkmaya çalıştı. Biz yaparız, bunlar yıkar. Şimdi 10 bin seyirci kapasiteli spor salonunu, Antalyaya, Alanyaya, Serike, Manavgata gençlik merkezleri, çeşitli branşlarda spor tesislerini biz kazandırdık. şeklinde konuştu.

Greyderleri çalıştırmaya başlayacağız

Türkiyeyi sosyal devlet alanında dünyanın en başarılı örnekleriyle biz tanıştırdık. Ülkemiz genelinde 1 milyon 250 binin üzerindeki vatandaşımıza evde sağlık hizmeti veriyoruz. Ne Amerikasında ne Avrupasında var. Bunu biz yapıyoruz. diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

Engellilerimize, yaşlılarımıza, muhtaçlara sahip çıkıyoruz. Hiç kimseyi açta, açıkta, darda bırakmamak için gayret gösteriyoruz ama bay Kemale sorsan tam aksini söyler. Niye? Yalan bol. Antalyadaki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, gazilerimiz, şehit yakınlarımız, yaşlılarımız, engellilerimiz için toplam 2,5 katrilyon liralık kaynak kullandık. Sağlık alanında ise 20si toplamda, 2 bin 387 yataklı hastaneden oluşan 56 adet sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. Aksu, Demre ve Gündoğmuş Devlet Hastaneleri ile Kumlucu Devlet Hastanesi ek binasıyla birlikte 11 adet sağlık tesisimizin inşaatı devam ediyor. Şimdi şehir hastaneleriyle sağlık alanında yeni bir devrime imza atıyoruz. Antalyaya yapacağımız bin yataklı şehir hastanemizin ihale süreci devam ediyor. Çok yakında Bismillah deyip inşallah greyderleri çalıştırmaya başlayacağız.

Erdoğan, toplamda 450 yataklı Alanya, Konyaaltı ve Döşemealtı Devlet Hastaneleri ile 32 sağlık tesisi projeleri daha olduğunu belirterek, TOKİ vasıtasıyla Antalyada 4 bin 432 konut projesini hayata geçirdiklerini kaydetti.

Dağları deldik. Niye? Biz Ferhatız siz de Şirin

Erdoğan, ulaşımda 195 kilometreden devraldıkları bölünmüş yol uzunluğunu 409 kilometre ilaveyle 640 kilometreye çıkardıklarını belirterek, Niye bunu söylüyorum? Yol medeniyettir, su medeniyettir. Yolunuz yoksa, suyunuz yoksa medeni değilsiniz, gayri medenisiniz. İşte onun için bunları yaptık. Antalyada tam 18 tünel yaptık. Dağları deldik. Niye? Biz Ferhatız siz de Şirin. Dağları delerek Şirine kavuştuk, kavuşuyoruz. diye konuştu.

TaşağılBeşkonak yolunu, AksekiManavgat ayrımı, Gündoğmuş Köprülü yolunu, Taşkent Adiller ayrımı, SarıvelilerTaşkentAlanya ayrımı yolunu ve Kıbrıs Barajı Rölekasyon Yolunu bu yıl tamamlayacaklarını aktaran Erdoğan, AdrasanMavikent yolu, SeydişehirManavgat ayrımı Cevizli yolu, KasabaSütleğen ayrımı yolu ile Konaklı Güzelbağ yolunun da bu yıl biteceğini söyledi.

AntalyaKemerTekirovaFinike yolu projesindeki dört çift tüp tüneli tamamladıklarını belirten Erdoğan, Deleriz dağları biz. Niye? Ferhat Şirine ulaşacak. Bunun lamı cimi yok. Projenin tamamını inşallah önümüzdeki yıl hizmete alıyoruz. dedi.

Antalya Kuzey Çevre Yolu, Alanya Doğu Çevre Yolu, Isparta Dereboğazı Antalya yolu, Kızılkaya Bozova Korkuteli Elmalı Finike yolu ve Afyonkarahisar Antalya Kızılkaya ayrımı Antalya yolunu gelecek yıl tamamlayacaklarını ifade eden Erdoğan, Manavgat Alanya ayrımı Akseki yolu ve güzergahtaki dört çift tüp tünelde, köprülerde çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Alanya ayrımı Hadim yolunu ise iki yıla kadar kullanıma açacaklarına işaret eden Erdoğan, Konyayı Antalyaya bağlayacak yolda inşa ettikleri Demirkapı Tünelinin önümüzdeki yıl tamamlanacağını bildirdi.

Antalya sadece turizmin değil tarımın da kalbi

Erdoğan, Antalyanın marka şehirlerden biri olduğunu belirterek, kentte dünya üçüncülüğünü alan 200 mavi bayraklı plaj bulunduğunu söyledi.

Geçen yıl Antalyaya 12,4 milyon turist geldiğini, hava trafiğinde de çok ciddi artışlar yaşandığını hatırlatan Erdoğan, 2003 yılında 10 milyon 371 bin olan Antalya Havalimanı yolcu trafiğinin şimdi 31 milyon 566 bin olduğunu belirtti.

Erdoğan, yıllık 1,5 milyon yolcu kapasitesine sahip Gazipaşa Alanya Havalimanının yolcu trafiğinin de geçen yıl 1 milyon 215 bini aştığı bilgisini verdi.

Antalyada son 17 yılda iki Teknopark, 18 ArGe merkezi, 1 de tasarım merkezi kurduklarını aktaran Erdoğan, şehirdeki yatırımcıları 27 katrilyon liralık yatırım teşvikiyle destekleyerek 145 bin kişilik ilave istihdam oluşturduklarını, 198 bin iş yerine toplam 4 katrilyon liralık SGK prim teşviki verdiklerini söyledi.

Antalyanın sadece turizmin değil tarımın da kalbi olduğunu vurgulayan Erdoğan, baraj ve göletlerin Antalya tarımının adeta hayat damarı olduğunu ifade etti.

Gereken dersi vermemiz lazım

Erdoğan, Yeni Zelandada yaşanan terör saldırısı karşısında oradaki bir siyasetçi müsveddesinin sözlerini eleştirdi. Ne yaptı? Terörü İslama fatura etti. Şimdi bunu ekranda izlemenizi istiyorum. Ama Türkiyeden de birileri aynısını yaptı. Onu da görmeniz lazım. diyen Erdoğan, Yeni Zelandadaki terör saldırısına ilişkin görüntüleri, ardından da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun İslam coğrafyasına da bakmamız gerekiyor. İslamiyet üzerinden insanların birbirlerini nasıl katlettiklerini görüyoruz. İslam dünyasından kaynaklanan terör, bütün dünyada farklı yorumlara yol açtı. İslam dünyasının da oturup düşünmesi gerekiyor. sözlerini içeren videoyu vatandaşlara izletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

Bu ırkçı senatör aynı şeyi söylüyor, Bay Kemal de aynı şeyleri söylüyor. Ne diyor bay Kemal? İslam dünyasından kaynaklanan terör. diyor. Yazıklar olsun sana. Yüzde 99u Müslüman olan bu ülkede siyaset yapacaksın ve terörün İslam dünyasından kaynaklandığını söyleyeceksin. Senin haddine mi ya? Sen ne densiz bir insansın ya? Senin o Avustralyadaki senatörden ne farkın var ya? Ah benim CHPye gönül veren kardeşlerim. Yani bu adama 31 Martta hala haddini bildirmeyecek miyiz? Buna bir Osmanlı tokadı atmayacak mıyız sandıkta? Öyleyse 14 gün. Çok çalışacağız. Çünkü bunun o koltuktan kalkması lazım. Ama kalkamaz, bu yapıştı kaldı. Biz şimdi CHPli kardeşlerimizi de kurtaralım. Yoksa bu gitmez ha gitmez. Bunca zamandır seçim yapıyoruz her seçimi kaybetti ama koltuğu kaybetmedi. Öyleyse gereken dersi vermemiz lazım.

Bu oyunları bozmalıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kepezin CHPli belediye meclisi adayı Baki Karaağaçın terör örgütü PKKnın elebaşı Öcalana özgürlük eylemine liderlik ettiğini anlatan bir video ile HDPli yöneticilerin terör örgütü PKKya ilişkin söylemlerinin yer aldığı videoyu da vatandaşlara izlettirdi. Erdoğan, şöyle konuştu:

Bu adam Kürt bile değil, değil ama Kürtler üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor. Antalyaya soruyorum, Türkiyede Kürdistan var mı? Bizim Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Orta Anadolu, Ege, Marmara bölgelerimiz var ama bizde Kürdistan yok. Sen Kürdistanda yaşamak istiyorsan Irakın kuzeyinde Kürdistan var, defol git oraya. Ama bizim ülkemizi bölemezsiniz. Kadın ne diyor? Biz sırtımızı PYD/YPGye dayadık. diyor. İyi ki dayamışsın ha. Biz de sırtımızı, milletimize ve Allahımıza dayadık. Farkımız bu. Bir diğeri ne diyor? 1 Temmuza kadar Terörle Mücadele Yasasını kaldırmazsanız savaş kapıya gelir. diyor. 1 Temmuz geçti. Ne oldu? Topunuz gelin topunuz. 15 Temmuzda geldiniz ne oldu? 16 saatte işlerini bitirdik mi? Cudide inlerine girdik mi? Gabarda girdik mi? Tendürekte girdik mi? Kandilde girdik mi? Nereye giderlerse gitsinler, peşlerindeyiz. Yine kovalayacağız. Açık söylüyorum, işte Antalyada, terörist Kepezde listede, hale bak. Benim kardeşlerim artık bunları görmeli, bu oyunları bozmalıyız. Antalyalı kardeşlerime bu tabloyu yaşatanlar, Türk siyasetinin yüz karalarıdır.

O siyasi partilere oy verenlere terörist demedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDPnin hakikati kabullenmek yerine sürekli kaçak güreştiğini söyledi.

Muhalefetin sorulara dürüstçe ve mertçe cevap vermek yerine sabah akşam kendilerine hakaret ettiğini belirten Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Kirli ittifaklarını, kanlı pazarlıklarını, bölücülerle girdikleri alengirli işleri yüzlerine çarpınca da koro halinde hepsi de bize saldırıyor. Bay Kemal ve hanımefendi çıkmış hiç utanmadan benim, CHP, İYİ Parti, Saadete hatta HDPye oy veren vatandaşlarıma terörist dediğim iftirasını atıyorlar. Dürüst olun dürüst. Ben asla o siyasi partilere oy verenlere terörist demedim. Diyecek kadar da bu işi bilmeyen birisi değilim. Benim terörist dediğim az önce sizlere gösterdiğim o yönetici takımıdır. Benim ülkemi bölmeye çalışan, Kürdistan diyen, Biz sırtımızı YPGye PYDye dayadık. diyen, içeride olan ve dağdakini gördünüz değil mi? Bizim terörist dediklerimiz bunlardır.

Bunları isim isim sayarız. Hepsinin bizde bütün isimleri, her şeyleri var. Onlarla yargıda da ciddi bir mücadeleyi vereceğiz ve veriyoruz. Bunlarla yargıda hesaplaşacağız. Kalkıp, Denizlide Cumhurbaşkanının terörist dediği Denizlili kardeşlerim. diyen hanımefendiyle yargıda hesaplaşacağız. Aydında Cumhurbaşkanının terörist dediği Aydınlı kardeşlerim. diyen hanımefendi ile yargıda hesaplaşacağız. Çünkü ben hiçbir yerde böyle bir ifade kullanmadım, bunu belgeleyemezler. Bunun altında da Türkiyenin Cumhurbaşkanı olarak kalmam, bunun bedelini ödeyecek. Şu anda da kendisine önce ilk etapta 250 milyonluk bir tazminat davasını açtım. Durmak yok, gereğini yapacağız.

Erdoğan Antalyada yeni yapılan tramvayın test sürüşü yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalyada yeni yapılan tramvay hattını açtı ve test sürüşü yaptı.

Erdoğan, mitingin ardından 18 Martta hizmete alınacak tramvay hattının Şehitler Parkı Durağına geldi.

Vatman koltuğuna oturan Erdoğan, tramvayı Sakarya Bulvarı Durağına kadar kullandı.

Erdoğana, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve diğer yetkililer eşlik etti.

Toplam 38 duraktan oluşan hattın Varsaktan otogara kadar olan 20 duraklık bölümünün yarından itibaren ücretsiz hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
yukarı çık