• 19 Şubat 2018, Pazartesi 12:23
  M.Fatih ORANSOY

M.Fatih ORANSOY

“Fatih’in torunları Afrin’de”

1453’de İstanbul’u kuşatılması ile Zeytin Dalı hareketı birbirine çok benziyor. Anadolu Rumeli Trakya Edirne alındı. Ortada İstanbul bir türlü alınamamıştı. Surları çok sağlamdı ve dünyada onu yıkabilecek bir silah yoktu. İman ve azmin önünde hiçbir şey duramazdı. Fatih Sultan Mehmet bizzat kendi projesi olan havan toplarını döktürdü. Top atışları ile surlardan gedikler açıldıkça haçlıların göğsüne soğuk terler inmeye başladı. İman gücü İslam gücü teknoloji birleşince Bizans surları kağıt gibi ufalandı İstanbul alındı. Aynı şekilde Afrin çepe çevre sarılmış durumda. Güneyde İdlip, Hatay, Azez Reyhanlı, Kilis ve hilallerin ucu birleşmek üzere.

Sevgili dedem, dedelerim ruhunuz şad olsun rahat uyuyun. Torunların bıraktığınız yerden devam ediyor. Kendi silahımızı, tankımızı topumuzu, helikopterimizi  bir çok silahımızı yapıyoruz.  Dünyanın en iyi insansız hava araçları ile teröristler keklik gibi avlanıyor. Girilmez sanılan tüneller terörist mekanları Halaç pamuğu gibi atılıyor dönüyor kevgire. Tıpkı İstanbul’un alınmasında olduğu gibi İman gücü, İslam gücü, teknoloji ile birleşmiş durumda. Dua ordusu top yekün milletimiz.

İstanbul un fethi ruhu, Sakarya ruhu Çanakkale ruhu milletimizi sarmış durumda. Dedelerimizin kanından gelen genler inkişaf ediyor. Halkımız gitmek istiyor. Gidemese de kalbi orada duası ile her an. Köylü boğasını bağışlıyor. Dönerci, kebapçı, bakkal, Çöpçü, simitçi öğrenci elinden kopanı bağışlıyor. Anneler askerlere kaşkol çorap örüyor, konserve, sarmalar börekler yapıyor. Halk Cumhurbaşkanımıza yalvarıyor Reis bizi de götür. Selçukludan Osmanlıya iman İslam ordusu cepheye gittiğinde, Malazgirt’ten İstanbul’un fethine, İnebahtı, Ridaniye, Akka, Kutulamare, Preveze, Sakarya Çanakkale vb. asırlardır daha nice nice adı duyulmadık zaferlerde atalarımız her şeyini seferber etti askerlerine duasıyla birlikte.

 Bin yıldan fazladır savaşırız milyarlarca şehit verdik İman uğruna İslam uğruna hak uğruna, şehitler tepesi hiç boş kalmaz. Mehmetler, Aliler, Ahmetler, Hasanlar daha nice yiğitler uğruna feda oldukları vatanın bağrına girerler.

Haçlılar yine kulunca tutulmuş. Enselerine Osmanlı tokadını yemeyince gafletten gözleri açılmıyor. Su uyusa bunlar uyumaz. Baktılar ki; Yükseliyor iman İslam sancağı, kendi silahını topunu tankını helikopterini uçağını uydusunu yapıyor, gümbür gümbür geliyor Osmanlının çocukları.

Ne yapsalardı acaba. Yıllardır besledikleri fetö yılanının kuyruğundan tutup üzerimize saldılar ama tutmadı paçavraya döndüler.

Nasıl bölünür Türkiye, PKK ya alttan alta silah vererek destek vererek. PKK asıl gücünü kandilden ziyade haçlı başkentlerinden şehirlerinden Berlin den Paris ten Bürüksel den Hamburg dan Kopenhag  dan alır. Yüzsüzlüğün pişkinliğin dozunu attırarak oldukça nezaketli saygılı ziyaretler, yağ çekmeler, müttefikiz dostuz stratejik ortağız nağmeleriyle birlikte alttan alta güney sınırlarımıza PKK ordusunu mevzilere yerleştirdiler. PYD tünellerinin projesi Almanlardan, betonu Fransızlardan, mayınlar İtalya dan, bütün silah teçhizat, para ABD den.  

 Ey Haçlı sürüsü, Amerikalı, Belçikalı Fransız Alman George Hans Hanzo Coni çek elini İslam coğrafyasından kur’an coğrafyasından. Petrol uğruna İslam diyarlarını acılara boğup kan gölüne çevirdiniz. Boğulacaksın mazlumların kanında Başaramayacaksın pişman ve perişan olacaksın. Çünkü zulmediyorsun. Katlediyorsun. Petrol insan kanından daha değerli senin nazarında. Bu zulümle yıkılacak düzenin virane olacak ülkelerin medeniyetin. Neslin kuruyacak, mazlumların ahı yerde kalmaz.

 Ya içimizdeki haçlı şakşakçıları PKK sevicileri siyasetçi, gazeteci, milletvekili, sivil toplum kuruluşlarına ne demeli… Doğup büyüdükleri ekmeğini yiyip suyunu içtikleri vatanlarına pervasızca ihanet ederler. Aklınızı başınıza alın Ülkemizi Libya’ya Suriye’ye Irak’a çevirmek için sizden cesaret alıp ümitleniyorlar. Tıpkı o ülkelerde olduğu gibi kullanma süreniz dolunca haçlılar önce sizi satıp çöpe atar. Sahip çıkın vatanımıza, şehitlerimize, değerlerimize..


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Mehmet özparlak Mehmet özparlak 19.02.2018 15:22

Çok güzel yürekten hissederek yazılan gerçek bir makale.Fatih Oransoy u tebrik eder yazılarının devamını bekleriz.

Metin Metin 19.02.2018 18:19

Diline sağlık Fatih bey

Zeynel Saraç Zeynel Saraç 19.02.2018 20:31

Fatih gardaş güzel olmuş eline sağlık;

Mursel Kaya Mursel Kaya 19.02.2018 20:36

Tebrik güzel tespit.

Arda oransoy Arda oransoy 21.02.2018 19:39

Gercekten guzel olmus

Soylemlerine sonuna kadar katiliyor,seni kutluyorum Soylemlerine sonuna kadar katiliyor,seni kutluyorum 15.03.2018 00:53

Soylemlerine sonuna kadar katiliyor,seni kutluyorum

yukarı çık