Konya
27 Şubat, 2024, Salı
logo altı
 • DOLAR
  31.19
 • EURO
  33.88
 • ALTIN
  2038.2
 • BIST
  9334.13
 • BTC
  55850.586$

YA BU SENERYO GERÇEK OLSAYDI

30 Kasım -1, Pazartesi 00:00

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN 10 Ağustos 2014 seçimlerinde Cumhurbaşkanı seçilince, muhalefet seçimin yenilgisini üzerinden atıp,Yüksek Seçim Kurulunun bir an önce sonucu açıklaması ve Resmi gazetenin hemen sonuçları yayınlaması telaşına düştü.

CHP 15 Ağustostan, itibaren Recep Tayyip ERDOĞAN Başbakanlığını bırakması ve bunun anayasa gereği olduğunu savunarak YSK ya başvurdu. Oradan sonuç alamayınca Anayasa Mahkemesine gitti.

MHP de Başbakanın görevi bırakmayarak Anayasa suçu işlediğini söyledi. CHP ve MHP 28 Ağustosta Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Cumhurbaşkanlığı mekânına geleceği biliyordu. Recep Tayyip 15 gün daha Başbakanlığa devam etse ne olurdu? Neden CHP ve MHP bu konuda bu kadar duyarlı oldular? Memleket meseleleri dururken neden kafayı bu 15 güne taktılar? Bende bu konuyu anlamakta zorlandım. Ama bir dostumu ziyaret ettiğim sırada, onun bir arkadaşı geldi ve Kaos senaryosunu ondan duydum. Senaryoda bakın?

15 Ağustosta, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanarak Cumhurbaşkanı olduğu resmi gazetede yayınlanacak. Bu yayında birlikte Recep Tayyip ERDOĞAN’ın milletvekilliği ve Başbakanlığı sona erecek. Yani 15 Ağustos-28 Ağustos arası 15 Ağustos Tayyip ERDOĞAN normal bir vatandaş olacak. Dolayısı ile Recep Tayyip ERDOĞAN’ın DOKUNULMAZLIĞI ortadan kalkacak. Devreye Paralel yapının hâkim ve savcıları girecek ve Recep Tayyip hapse girecek. Cumhurbaşkanı yemini etmediği için Cumhurbaşkanı da olamayacak. İşte inanmak istemediğim, ağzımın açık kaldığı senaryo bu. CHP ve MHP’nin Başkanın 28 Ağustosa Kadar görevine devam etmesine yoğun itirazının sebebi buymuş.

Böyle bir şey olur mu? Burası Türkiye olmayacak şey yok!

Recep Tayyip ERDOĞAN paralel yapının üzerine o kadar yoğun giderse, onlarda ellerinden geleni arkalarına koymayacaklar. Bu anlaşıldı. Son derece dikkatli olmak lazım Allah devletimizi ve milletimizi şer odaklarına karşı korusun...  

CHP ve MHP PAYLASMASI

Cumhurbaşkanlığı seçiminde inanılmazı gerçekleştirip ortak aday belirleyen CHP ve MHP  seçim sonucu yenilgisini kafa paslarıyla geçiştirmeye çalışıyor.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin hemen ertesi günü CHP’li Gürsel TEKİN kameralar karşına geçip CHP'lilerin Ekmeleddin İHSANOĞLU'NA sahip çıktığı ve CHP'lilerin oylarını Ekmeleddin Beye verdiğini ama MHP'lilerin Ekmeleddin Beye sahip çıkamadığını ve MHP'li seçmenin oylarını Ekmeleddin Beye vermeğini söyleyerek MHP suçlamıştı.CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU hemen devreye girdi ve hiçbir CHP linin bu konuda MHP yi suçlamaması uyarısında bulundu.

Bu arada Ekmeleddin Beyi CHP'nin adayı olarak bir türlü içlerine sindiremeyen CHP içindeki muhalefet gurup seslerini yükseltmeye başladı. Bunların başında Emine TARHAN ve Muharrem İNCE geliyordu.Muhalif gurubun olağanüstü kongre istemesi MHP başkanını ürkütmüş olacak ki Sayın BAHÇELİ CHP li muhalif gurubun acele etmemesini tavsiye etti. KILIÇDAROGLU MHP'yi, BAHÇELİ'DE CHP yi koruyan açıklamalarda bulundular.

Genel başkan KILIÇDAROĞLU baskın tarzında CHP yi genel kurula götürme kararı aldı. Bahçeli’den tık yok. CHP'nin 15 Eylüldeki olağanüstü kongresi göreceğiz.

Sayın BAHÇELİ sizden de böyle erdemli karar bekliyoruz. Hatta biraz ileri giderek aday olmamanızı bile talep edebiliriz. Türkiye’nin gerçek bir muhalefete ihtiyacı var. Kişilere takıntılı bir muhalefete ihtiyacı yok..

Sayın Meral AKŞENER MHP'liler sizden çok şey bekliyor. Bırakın etik kuralı saygıyı falan. Geçin partinin başına artık istek MHP'lilerin isteğinden çıkmış milletin isteği haline gelmiştir. İyi bir muhalefet ülkenin genel direğidir. Sayın Bahçeli'nin kendine karşı gördüğü ilçe ilçe yöneticilerini görevden almasına parti içi muhalefete imkân vermemesine daha ne kadar dayanılacak.

2015 Genel seçimlerine Bahçeli ile girecek bir MHP'nin hiç şansı yok diyorum Bu benim görüşüm. Sayın Bahçeli beklide CHP ile seçimlere koalisyon ederek girer. Kimbilir?

CHP ve MHP'yi kişi odaklı muhalefetten vazgeçip ülke menfaatli muhalefete davet ediyoruz. Bunun için gerekli kadro değişikliklerini yapmak yepyeni bir muhalefet görüntüsüyle halkın karşısına çıkmaları en büyük dileğimizdir. Esen Kalın. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.