Konya
27 Şubat, 2024, Salı
logo altı
 • DOLAR
  31.14
 • EURO
  33.84
 • ALTIN
  2035.6
 • BIST
  9179.48
 • BTC
  56535.16$

Suriyeliler konusunda uyarmıştık

30 Kasım -1, Pazartesi 00:00

Konya’da yaşayan Suriyelilerin durumları ile ilgili atanmış ve seçilmiş yöneticileri uyarmıştım özellikle çocukların cami kapılarında yollarda dilendiğini, kadınlarda dilenciliğe iştirak ettiğini söyleyerek yetkililerden çözüm üretmelerini dilemiştim. Hatta Suriyelilerin bir kısmının hırsızlık ve fuhuş’a bulaştığını da belirtmiştim. Çeşitli illerimizde son olarak ta Kayseri’de Suriyelilerle vatandaşlarımızın kavgaya tutuştuğunu Kayseri’de 26 kişinin gözaltına alındığını ifade ediyorum İçişleri Bakanlığımız illere göre Suriye vatandaşlarının sayısını bildirdi. Türkiye’de 1 milyon 350 bini aşkın Suriyeli var. 9 ilde Suriyeli yok. 72 ilde Suriyeli yaşıyor. Konya’da Suriyeli Sayısı 45 bin. Konyalılar olarak Suriyelilere sunduğumuz imkânların yeterli olduğunu söyleyemeyiz. Metruk binalarda zor şartlarda yaşatıyoruz. Bu kardeşlerimiz bir öneri olarak büyükşehir merkez belediyemizin Konteynır kent kurmasını ifade etmiştim. Geçtiğimiz hafta 30 bin kişilik bir konteynır kent kurulacağı medyaya düştü ancak yetkililerden doğrulayıcı ve doyurucu hiçbir açıklama gelmedi. Eğitim çağındaki Suriyeli çocuklarımız maalesef dilencilik yapıyor. Yine bir uğraşı olmayan Suriyeli gençlerde boş boş oturuyorlar Konyalı olarak durumdan hicap duyuyorum. Kayseri Beden Terbiyesi Müdürlüğü Suriyeli 8-14 yaş gurubundaki çocuklara 3 branşta spor eğitimi veriyormuş, helal olsun. Bizde Konya’lı olarak Suriyelilere Türkçe dahil Kurslar açabildik. Belediyelerimiz KOMEK’lerin halkevleri kurslarının kapılarını tamamını Suriyelilere açabilirdi. Ah Orhan GENCEBAY ah ! Şu ‘’Yazıklar olsun ‘’ Şarkını birde bizlere Konyalılara dinletebilseydin…

SEÇİM YASAKLARI SİYASİLER İÇİN UYGULANMIYOR MU ?

Yüksek seçim Kurulu Seçim Yasaklarının başladığın, sonucu etkileyecek anket, açıklama panel düzenlenemeyeceğini ifade ediyor ama Sayın KILIÇDAROĞLU her zamanki gibi Başbakan’ a sallıyor, İhsan ğlu’nu övüyor da övüyor, demek ki siyasilere yasak masak sökmüyor.

MHP İL BAŞKANI SAYIN BAHÇELİ ‘YE YAKIŞMIYOR

Başbakanla ilgili Sayın Bahçelinin sözleri yenilir yutulur gibi değil. Başbakan’ı Netenyahu İle özdeşleştirmek benzetmek inanılır gibi değil. Sayın Bahçeli ye bir şeyler oldu inanılmaz öfkeli ve kan kusuyor. Seçimlerden sonra bu konuya yeniden değineceğim. MHP’nin bir yenileşme sürecine girmesi ve taşların oynaması gerekiyor. 10 Ağustostan sonra bu konuya detaylı değineceğim.

 SANATÇI BOZUNTULARI!

Kendilerini sanatçı, aydın zanneden zavallı şarkıcı, türkücü dizi oyuncuları, yazar çizerler. Başbakan’ ın vizyon toplantısına katılan meslektaşlarına olmadık hareketleri ediyorlar. Meslektaşlarının duygu düşünce ve ideolojilerine ket vuranlar ancak kendilerini sanatçı zanneden kırıntılardır. Benim fikrime, tuttuğum partiye, tuttuğum takıma karışanın... Hele bir karışında görün. Benim hür irademe ket vuracak anasından doğmadı kendini bir halt zanneden o şarkıcı, türkücü, yazar çizerler dizi oyuncusu kişilerin adli vakalarına bir bakın uyuşturucu kullanmak onların mağfiretleri arasındadır. Ahlaki değerlerini söylememe gerek yok kimin eli kimin cebinde belli değil Türk aile yapısına örf ve adetine en büyük darbeyi bu kırıntılar vuruyor. Edep ve ahlak yoksullarının sesi çok çıkmaya başladı. Seslerinin kısılacağı zaman yakın.

Esen kalın…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.