Konya
27 Şubat, 2024, Salı
logo altı
 • DOLAR
  31.13
 • EURO
  33.83
 • ALTIN
  2035.3
 • BIST
  9334.13
 • BTC
  56206.13$

ŞU KONYA?NIN HALİNE BAKIN!

13 Haziran 2014, Cuma 10:57

Cinayet haberleri, hırsızlıklar, kazalar. Her gün Konya’mızın gündeminde. Daha medyaya yansımamış dünya kadar olay var. Fuhuş desen diz boyu çarsıdaki esnaf fuhuş işine Suriyelilerinde bulaştığını söylüyorlar. Eğitimsizlik, inançsızlık, imansızlık insanları ne hale getirdi. İşin başında anne babalar var. Çocuklarını adam gibi yetiştirmeyi unutmuşlar. Anne-Babaların kendilerinin insanlık eğitimine ihtiyacı var. maalesef eğitimimiz hiç milli olmadı. Sık sık değişen müfredat,giden milli eğitim Bakanı Ömer DİNÇER’in Eğitime Vurduğu darbe kolay kolay düzeltilmez okullarda ilimi bilimi  öğretmeye çalışırken, topluma faydalı etrafını rahatsız etmeyen , inançlı bir nesil yaratamıyoruz.

Anaokullarından tutun üniversitedeki profesörün hali belli. Bunlar çocuklarımızı gençlerimizi yetiştirecekler. Siz buna inanıyor musunuz ? Öğretmenler kendi elleriyle kendi itibarlarını yok ettiler. İki kelimeyi bir araya getiremeyen öğretmen tipleri, öğretmenliği ikinci meslek gibi görüp ticaretle uğraşanlar, kılık kıyafet, davranış ve inancıyla çocuklarımıza, gençlerimize örnek olamayan öğretmenler. Çocuklara kendi ideolojilerini yansıtmaya çalışan öğretmen bozuntuları. Kayseri’de öğrenci öğretmenini yumrukluyor ve başını kaldırıma çarpan öğretmenimiz vefat ediyor. Anne babanın hiçbir sorumluluğu yok. Nereye el atsanız elinizde kalıyor. Dengesiz evlilikler, topluma dengesiz çocuklar veriyorlar. Boşanmalar almış başını gidiyor. Başı kapalı, açık fark etmez kıyafetiyle karşı cinsi tahrik eden kızların yarın anne olduğunu düşünün. Çocuk yuvaları gayri meşru çocuklarla dolu. Konya’da öldürülen Doçent, öldüren profesör. Olaya sebep evli bir kadın Dallas dizisini andırıyor. İlkokul, ortaokul, lise derken işte üniversitelerin hali. Çağdaşlık adıyla mezuniyet törenlerinde içkinin serbest olması. YÖK de olaya benzinle yaklaşıyor. Öğretim görevlisi olabilmenin bir yoldu da bilgi sınavıyla beraber İngilizce sınavı. İngilizce sınavı yüzünden çok kaliteli bir akademisyen olacaklar maalesef bu sınav yüzünden bu hakkı kaybediyorlar. Televizyonlarda izliyoruz. Kişi profesör olmuş ama tın- tın. İnsanlıktan da bir haber. Kimisi ideoloji kuruyor. Bütün terör örgütlerinin PKK dahil üniversitelerde kurulması size bir şey ifade etmiyor mu ? Belediyelerimizde gençliğimizin de jenerasyonunda etkin rol oynuyorlar. Ruhsatlı veya ruhsatsız faaliyet gösteren nargile salonları, cafe adıyla cafe restaorunt adıyla gençliğimizi sömüren bu yerlerin musebbini belediyelerimizdir. Bu arada bazı millet vekillerimizin belediyelerin yasal kontrol ve cezai uygulamalarının yapılmasını engellemeye yönelik ricalarda bulunduğu kulağımıza geliyor. Eğer bu gerçekse balık baştan kokmuş demektir. Sivil toplum kuruluşları toplumu yönlendirme konusunda son derece zayıf. Hiç YEŞİLAY’ın Yeşilay Haftası dışında etkinliğini gördünüzmü?

Müftülüklerin, cami imanlarının, imam hatip okulları dışında okuyan gençlerimizle ilgili planları faaliyetleri var mı ?

Genç çocuklarımızı gençlerimizi dini eğitim adıyla cemaatlerin vakıfların kucağına kendimiz teslim ediyoruz.  Onlarda çocuklarımızın dini eğitimle birlikte kendi ideolojilerini de aşılıyorlar.

Türkiye’nin her yerinde Emniyet Adli emniyete dönüşmüş. Suçu önleme, engelleme diye bir şey yok.

Delil toplamada ve suçluyu yakalamada emniyetimizin üzerine yok.

Toplum olarak bir yerlere doğru sürükleniyoruz. Herkes kendini aklamak için mazeret uydurma peşinde.

Bir cemaatin ülkemize verdiği zarar. Vahşi Doğu dediğim, Doğu ve Güneydoğuda PKK ve onun uzantısı BDP ve HDP’nin ülkemize verdiği zarar.

Sonuç bu yasalarla bu eğitim kadrosuyla bu iş önlenemez daha beter olur.

Kalın sağlıcakla.   

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.