Konya
27 Şubat, 2024, Salı
logo altı
 • DOLAR
  31.14
 • EURO
  33.85
 • ALTIN
  2035.7
 • BIST
  9349.61
 • BTC
  56218.56$

SERDAR KALAYCI GİTTİ AMA...

30 Kasım -1, Pazartesi 00:00

Yaka yolu ancak bu kadar rezil hale getirilebilirdi...

Huzur dolu sakinliğiyle, müstakil evleriyle bildiğimiz Meram Yaka'nın artık eski sessizliği yok... Düğün salonlarına, kafelere, nargile salonlarına verilen ruhsatlar Yaka'yı perişan etti.

Yaka yolunun Merama doğru sonunda bir üçgen alanda tatlısu çeşmesi var. Evimin tatlısu ihtiyacını bu çeşmeden doldururum. Çeşmenin karşı tarafın da biri henüz çok yeni olmak üzere iki tane büyük kafe var. Bu kafeler müstakil evlerden bozma... İftardan sonra su doldurmaya gittiğimde her tarafa gelişi güzel araç park etmiş... Araçlarda lüks araçlar. Bu iki kafenin etrafında müstakil evlerinde oturan sakinler var. Bu iki kafenin bu civarın huzurunu kaçırdığı kesin... Adamın kapısının önüne araç park ediliyor. Gecenin ileri bir saatinde araç sahibi geliyor. Arkadaşlarıyla beraber gürültülü bir şekilde aracını çalıştırıyor. Sonra gidiyor. Evin içindekilerin uyuması mümkün değil...

Bilmem olayı canlandırabildiniz mi?

Acaba bu iki kafe ruhsatlı mı? Ruhsat verilmişse evlerin arasına etrafın rahatsız olacağını bile bile bu ruhsatı niye verirsiniz? Bu düğün salonlarının bu kafelerin etrafı rahatsız edeceği bilinmez mi?

Bilinir değil mi? Bile bile bunlara müsade edersiniz bu işte bir hatır, torpil işi olduğu aşikar olur. Haa partilerde olabilir...

Yeni belediye başkanımız Fatma hanım bunları bir inceletse iyi olur...

NALÇACI CADDESİ YAKADAN DAHA BETER?

Kuleye yakın yerlerde gençlere çok kötü örnek olacak şekilde, yaya kaldırımına sıfır kafeler var kimi müzikli... Herhalde Selçuklu Belediyesi parayı ahlaka, sağlığa tercih etti... Altında kafe olan apartmanlar bir bir boşalıyor. Acaba hem YAKA da hem NALCACI da bu kafelere izin verenlere rahatsız olan insanlar intizar etmezler mi? İşte bu olumsuzlukları yaratan belediyelerin başkanları saygı ile (!) yad edilir herhalde Gençlerimize ne güzel örnek olan yerlere ruhsatlar veriliyor.

Hey haat...

KARATAY BELEDİYEMİZİN DİKKATİNE!

Eski Sümerbank civarında minibüslerin yoğun durduğu yerin biraz ilerisinde BAB-I AKSARAY Camii var.

Caminin yanındaki daracık sokak içinde adeta camiye 2 - 3 metre mesafede içki satan bir tekel büfesi var. Dükkanın önünde ismi ve içki reklamı var. Efendim burası faaliyetteyse lütfen kapatın. Kapalı ise de bu reklam panolarını kaldırın hiç yakışmıyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ ÜÇLER MEZARLIĞI YANINDA Kİ OTEL İÇİN BİR ŞEY YAPMAZ MI?

 Konya'da yer yok gibi Mezarlığın dibine, Hazreti PİRİN türbesinin yakınına bir otel yapıldı. Mezarlık ve türbe manzaralı bu otelde alkol de alınıyor elbet... Bu otelin oluşumunda payı olanlar vebal altındadır diyorum. Bu işin öbür tarafı da var. Gerekirse burası istimlak edilmeli ve başka gayeler için kullanılmalıdır.

NENE HATUN PARKINDAKİ ÇAY OCAKLARININ DURUMU...

 

Yaz aylarında, Nene Hatun Parkı içindeki Camii karşısındaki çay ocakları dışarıya ortak kullanım alanlarına sandalye masa atıp para kazanıyorlar.

Park içinde birde yer kiralayan bir kafeterya var... Selçuklu Belediyesinin Zabıtalarının her akşam çay ocaklarına ceza yazması (dışarıya masa - sandalye  konması yüzünden) zabıtalarımızın gece de ne yoğun çalıştığının göstergesi... Yahu sizler ne kadar çalışkan zabıtaymışınız öyle helal olsun. Yoksa birileri sizleri ceza yazma konusunda yönlendiriyor mu?...

Ayrıca Nene Hatun parkı için de tek genel tuvalet Caminin tuvaleti. O da yatsı namazından sonra kapanıyor. sahura kadar park içindeki insanlar tuvalet ihtiyacını  nasıl gideriyor dersiniz? hemen söyleyelim ağaç diplerine kuytu köşelerine... Birilerinin pislediği yere birileri oturuyor. Acaba çay ocaklarına her gün ceza yazan Selçuklu Belediye Zabıtaları gelişi güzel yere hacet giderenlere de  ceza yazabilir mi?

Nene Hatun Parkına tuvalet yapılsa, siyaseten pirim yapar mı? Hayır! Kelebekler vadisi gibi ses getirmez. Sonra bu iş pis iş... Tuvaleti yapacaksınız, başına adam koyacaksınız tuvaleti temizleteceksiniz. Kim uğraşacak, bırakın isteyen istediği yere yapsın. Size de bu yakışır.

Kalın sağlıcakla

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.