Konya
27 Şubat, 2024, Salı
logo altı
 • DOLAR
  31.19
 • EURO
  33.88
 • ALTIN
  2038.2
 • BIST
  9334.13
 • BTC
  55850.586$

Sakin Olmalıyız!...

08 Nisan 2014, Salı 00:00

Seçimler bitti sıkıntısı bitmedi. Biteceğe de benzemiyor. Ufukta Cumhurbaşkanlığı seçimi göründü birileri ellerini ovuşturmaya başladı. Seçim akşamı cemaat televizyonunda bir tetikçi seçim sonuçlarını görünce çok kızıyor ve ortamın gerilmemesi için Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı adayı olmamalıdır diyor. SAKİN OLMALIYIZ !

Seçim akşamı CNN Türk kanalı seçim sonuçlarını yavaş yavaş açıklıyor. Ahmet Hakan bu işi üstlenmiş. İstanbul’da Kadir Topbaş önde gidiyor. Ahmet Hakan’ın AK Parti’nin İstanbul’da önde gittiği açıklamasına Enver Aysever itiraz ediyor. “Aykırı Sorular” programının yapımcısı Enver Bey, “İstanbul’da benim elimde ki bilgilerle Sarıgül 90.000(doksan bin) önde gidiyor” diyor. Anadolu Ajansı’nın İstanbul açıklamasına kızıyor. Ahmet Hakan Enver Bey’e soruyor, “sizin elinizde ki sonuçların kaynağı nedir?” Enver Bey cevap veriyor: “CHP Genel Merkezi”.  Gülüyoruz.

SAKİN OLMALIYIZ !

Mansur Yavaş henüz oyların %10’u açıklanmışken başkan benim diyor, yılın sazanı oluyor. SAKİN OLMALIYIZ ! Hiçbir şey yapamayanlar Başbakan’ın balkon konuşmasında ki paralel yapıdan hesap soracağını söyleyince, “Sen benim vatandaşımı nasıl tehdit edersin?” diyor. Çakma Kasımpaşalılık pardon kabadayılık yapıyoruz. SAKİN OLMALIYIZ !

Türkiye Barolar Başkanı da sıkıntıda. Seçim sonuçları bekledikleri gibi olmuyor. SAKİN OLMALIYIZ ! Seçimlerde özellikle ana muhalefet sosyal medyayı çok iyi kullanıyor. Cemaatin kendisine servis ettiği kasetlerle oy toplamaya çalışıyor. Twitter’in kapatılmasına büyük tepki veriyorlar. SAKİN OLMALIYIZ ! Twitter’in açılması için gösteriler yapıyorlar. Özgürlükten dem vuruyorlar. SAKİN OLMALIYIZ !

Eşini izinsiz gayri ahlaki görüntülerini yayınlayan Twitter’i mahkeme kararıyla görüntülerinin kaldırılması konusunda uyaran kişinin haklarına riayet edilmiyor. Türkiye kanunlarını iplemeyen bir Twitter. SAKİN OLMALIYIZ !

Anayasa Mahkemesi kanunlara uymayan Twitter’a bir kıyak geçti. Üzerine vazife olmadığı halde Twitter’ın açılması yönünde karar verdi. HAYRET ! SAKİN OLMALIYIZ ! Ana muhalefet başkanının gündeminde cumhurbaşkanlığı seçimi var. Recep Tayyip kesinlikle aday olamamalıdır. Şaibelidir vs. vs. diyor. Sonra ekliyor Recep Tayyip olsa bile halk onu seçmez diyor. Halk onu seçmezse bırakın aday olsun halkta onu seçmesin sayın KILIÇDAROĞLU ! SAKİN OLMALIYIZ ! Yine KILIÇDAROĞLU Cumhurbaşkanlığı seçiminin de AK Parti dışında ki partilerle işbirliği yapabiliriz diyor. MHP’yi işaret ediyor ve ekliyor cumhurbaşkanı adayı sivil olmalı diyor… BAHÇELİ, KILIÇDAROĞLU’nun bu el uzatmasını reddediyor. MHP kendi adayıyla cumhurbaşkanlığı seçimlerine girecek diyor. MHP’nin adayı soldan da oy alacak diyor. SAKİN OLMALIYIZ !

Bu ülkeyi germek için vatandaşları birbirine düşürmek için ne varsa yapılıyor. Güneydoğu’dan “ÖZERKLİK” açıklamaları geliyor. Tabi BDP’den. SAKİN OLMALIYIZ ! Gazetelere bakıyoruz hayretler içinde kalıyoruz. Paralel yapı seçimlerde Ak Parti’ye baskı yapması için Kandil’e mektup göndermiş. Malum PARALEL YAPI birilerinin KOD ADI… Hayret ki ne hayret SAKİN OLMALIYIZ !

Sandık dışından siyaseti yönlendirme gayretlerini, sandığın içinin şekil değiştirmesi için ABD’den müdahaleler olduğunu ibretle izledik. İzliyoruz. Türk halkı olarak yapılan bütün provokasyonlara karşı uyanık olmalıyız. SAKİN OLMALIYIZ. SAKİN OLMALIYIZ. SAKİN OLMALIYIZ. Kalın sağlıcakla.                 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.