Konya
27 Şubat, 2024, Salı
logo altı
 • DOLAR
  31.13
 • EURO
  33.83
 • ALTIN
  2035.3
 • BIST
  9334.13
 • BTC
  56206.13$

KONYA SAHİPSİZ DİYORUZ, LÜTFEN KIZMAYINIZ!

30 Kasım -1, Pazartesi 00:00

Sözümüz Konya'yı idare edenlere. Vatandaş olarak olumsuzlukları görünce doğal olarak tepki veriyoruz. Kanunsuzluktan, disiplinsizlikten, görüntüden bıktık diyorum.

17 Ağustos 2014 Pazar günü bir Konya izlemimi aktarayım. Hatip - Beybes tarafında bir Bahçem var. Nalçacıdan oraya gideceğim. Gelin trafikteki rezaleti bir görün Kural mural dinleyen yok.

Meram Yeni Yolun dar olduğunu ancak iki şeride müsait olduğunu biliyoruz. Şeridin birine bir araba park etmiş o şeritteki bütün araçlar park eden araba gelince yığılıp kalıyorlar. O sıcakta bir insan dışı kişinin yaptığı iş trafiği alt üst ediyor. Kontrol var mı ? Yok. Hatıp göbeğine yaklaşıyoruz orada bir düğün yeri var. Yine aynı sıkıntı. Park yeri arayan ve trafiği yavaşlatanı mı ararsınız, gelişi güzel park edeni mi ararsınız. Bölge Allah'a emanet

En tehlikeli Konyalı, karnı İyice acıkmış, pilava giden Konyalıdır.  Gözü hiçbir şeyi görmez trafik kuralı muralı dinlemez.  Hatıp göbeğini geçiyoruz. Karşıdan onlarca araba düğün Konvoyu olarak farları yakmış birbirini gelişi güzel sollayıp korna çalarak geliyorlar. İçimden Allah'ım sen koru diyorum. Karşıdan gelenlerin insan topluluğu olduğunu söylersek yalan olur. Akşam Beybes teki bahçemden erken ayrılıyorum.Kozağaçta'ki piknik alanına yaklaşıyorum. Kesif bir mangal dumanı neredeyse insan boğulacak. Bu piknik alanına gelenler yolun her tarafına gelişi güzel park etmişler. Kimi aracını park etmeye çalışıyor. Kimi aracını park etmiş karşıya geçmek için uğraşıyor. Kimi aracıyla bölgeden ayrılmaya çalışıyor Bu arada yol çift şerit olarak yoğun bir trafik taşıyor. Manzara tam keşmekeş.

Bu manzarayı Sayın Valinin,Belediye Başkanlarımızın, Emniyet Müdürümüzün, Trafik Müdürümüzün, Çevre İl Müdürümüzün v.b ve de Sivil Toplum Kuruluşlarının bir görmesini ve yorum yapmasını çok isterdim.  Bir grup piknik yapıp rahat edecek diye (nasıl  rahatlıksa ) bir grup insan can mal güvenliği olmayan trafikte devam ediyor. Konya için yazık çok yazık. Konya en gürültülü en disiplinsiz şehirlerarasında?. Yaya kaldırımına tali yollara dönülecek yerlere araç park edenlere trafik mi yoksa Belediyemi karışıyor çözemedim. Kanunlara kurallara insani görüşlere uymayanlar cezasız kalırsa olacağı bu. Hani bir söz vardır ''Kıyakçılığın sonu ayakçılık'' diye o duruma düştük. Yaz günü sıcakla boğuşup, Nalçacı caddesi üzerinde evimde uyumaya çalışırken, gecenin sessizliğini yaran bir sürat motoru acayip bir gürültü ile geçiyor. Hem de trafik teşkilatının önünden. Çok gürültülü geçen bu motor uykunuzu bölüyor.

Aksaklıklar bitmiyor ki? Düşünebiliyor musunuz bir apartman altındaki oto park ''ECZA DEPOSU'' olarak kullanılıyor. Ona göre dizayn edilmiş. Binlerce ilacın yanı sıra temizlik malzemesi havlu vb. var.

Buralara TIR’lar la Malzeme geliyor. Acaba bu ecza deposunun ruhsatı varmı ?. Bir yangın çıksa (Allah Korusun) o ilaçların çevreye vereceği zararı düşünebiliyor musunuz? Konya'yı idare edilenler. Atanmış ve seçilmişler Allah rızası için Cumartesi Pazar dahil şu Konya'yı bir dolaşın. Tedbirli kıyafetle sivil araçlarla bir dolaşın. Görün şu manzaraları. Halkı rahatsız edenleri Kim rahatsız edecek? Daha Aşağı konularına girmedim. Can ve Mal güvenliğimizin tehlikede hatta olmadığını söylersem şaşırmayın Konya sahipsiz dersem Haksız mıyım?  Esen Kalın...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.