Konya
28 Şubat, 2024, Çarşamba
logo altı
 • DOLAR
  31.18
 • EURO
  33.77
 • ALTIN
  2034.0
 • BIST
  9189.2
 • BTC
  58416.45$

CAMSIZ PENCERE

20 Haziran 2014, Cuma 09:15

Nalçacı tramvay hattı

 Büyükşehir Belediyemiz aylardır Nalçacı’da  hummalı bir çalışma içinde. Özellikle geceleri çok yoğun çalışıyorlar. Tramvay hattının sağına ve soluna demir çitler yaptılar. Güzel oldu. Acaba bu demirler siyah halinde kalacak mı? Yoksa yeşil beyaz olup şehrin rengine mi bürünecek?

Yaya Üst Geçitleri

Büyükşehir Belediyemiz yine nalçacıda önce iki sonra ilave ile üçüncü üst geçidi de toptancıların bölgesine yaptı akşamları muhteşem ışıklarıyla caddeye ve şehre ayrı güzellik katıyor üst geçitler

Hele yürüyen merdivenli oluşu, yaşlılar için kullanılan asansörü (yürüyen merdiven olunca asansöre gerek var mı? ) insanımızı memnun ediyor. Her geçtiğimde ben emeği geçenlere dua ediyorum ah birde ara sırada olsa yürüyen merdivenler arıza yapmasa.

Ücretsiz Tuvaletler

Konya’mız için çok iyi oldu. İyi temizlendiği sürece sorun yok. Hele çarşıda aziziye camii yanında yer altına yapılan tuvalet mükemmel. Ama bu tuvaletlere sadece insanlar girmiyor iki ayaklı eşeklerde giriyor. Kapıların arkasına yazı yazanlar, tuvaleti pis bırakanları kast ediyorum. Belediyemiz Hacıveyiszade Camii ve külliyesinin yanındaki yer altı tuvaletine ve belediyenin arkasındaki yine yer altındaki tuvaletlere önce göz, sonra el atabilir mi?

Esnaflar!

Yanınızda çalıştırdığınız çıraklara sahip çıkın

Eskiden aileler çocuklarını bir mesleğe verdiklerinde “ eti senin kemiği benim “ derlerdi. Çocuğu hem aile, hem de yanında çalıştığı ustası eğitirdi. Maalesef çocuklar sigara denen illete küçük yaşta çalıştığı işyerinde başlıyor. Özellikle sigara içtiği belli olmasın diye genel tuvaletleri seçiyor bu çocuklar. Gerçi orta öğretimde okul bahçesinde sigara içen öğrencilere ne demeli  ? Bırakın öğrenciyi o okulun müdürü ve öğretmenlerine ne demeli?

Bu Çatıya Kiremit Aktarılır Mı?

CHP-MHP ittifakından muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu çıktı. Kahire doğumlu profesörümüz dört dil biliyor, dini ağırlıklı bir ilk beyanatını Cumhuriyet gazetesine veriyor. Atatürk ve Laikliğe vurgu yapıyor. Adaya kaynağına göz kırpıyor. Ancak bu millet kaynağa bakıp bu çatıya kiremit aktarmaz gibi gözüküyor.

CHP Halkı Anlamaya mı Çalışıyor ?

CHP’nin gösterdiği Cumhurbaşkanı adayına bakılırsa halkın ne istediğini bilen ama yapmayan parti konumunda olduğunu söyleyebiliriz. Eğer halk Prof. Ekmeleddin İhsanoğlunu özelliklerine bakıp oy verecekse sayın İhsanoğlu’n da bulunan özelliklerin hiçbirini taşımayan CHP’nin neden bu konumda olduğunu kendilerine açık izahıdır. Acabadır İhsanoğlu gezi olaylarını destekler mi? Meshepciliği körükler mi?

Koyu bir Tayyip Erdoğan düşmanımıdır? Dini vecibelerini ibadetlerini yerine getirmez mi?

Laiklik okunu eline alıp sağa sola vurur mu ? Hafız Esed’e  Diktatör demez mi? Mısırdaki siz askeri darbesine “DARBE” diyemeyişi İhsanoğlu’nun tek kusuru gibi görünüyor. Aslında CHP halkın ne istediğini İhsanoğlu’nu aday göstererek ortaya koymuştur. Ama haklın istediği kalına girmesi CHP için çok zor görünüyor.

MHP Nereye Koşuyor?

Son dönemlerde CHP-MHP ortak ittifakı iyice belirginleşmeye   başladı Tayyip Erdoğan düşmanlığı hem CHP hem de MHP’yi ilkelerinden ve çizgilerinden uzaklaştırdı. Ankara Büyükşehir Belediye başkanı adayı Mansur Yavaş’la başlayan ilişkiler CHP- MHP arasındaki ortaklığı Cumhur başkanlığı adayında da pekiştirildi. Onlar istediği kadar inkar etsinler gerçekler ortada Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir teşekkür borcumuz var. Recep Tayyip düşmanlığı 12 Eylül’ün iki düşman partisini dost haline getirdi. Ne güzel değil mi?

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.