Konya
28 Şubat, 2024, Çarşamba
logo altı
 • DOLAR
  31.18
 • EURO
  33.74
 • ALTIN
  2031.6
 • BIST
  9192.52
 • BTC
  59326.5$

CAMSIZ PENCERE 2

27 Haziran 2014, Cuma 09:00

RAMAZAN GELDİ BELEDİYELERİMİZE BİRKAÇ SORU SORSAK

Ramazanın gelişiyle belediyelerimizin hizmet, kontrol ve reklamlarında bir kıpırdanma oluyor.

Ramazan ayında belediyelerimizin ünlü ilahiyatçı, din adamı söyleyişi ustası, ilahi ve müzik gurupları ile anlaşıp onlara televizyon aracılığı ile proğramlar yaptırıyorlar. Tabi bunlara bir PARA ödüyorlar. Geçtiğimiz Ramazan ayında bir belediyemizin birilerine ödediği parayı duyunca hayretler içinde kaldım. Ödendiği iddia edilen rakam çok büyük.

Ey belediyelerimiz!

Ramazan ayında yaptırdığımız dini proğramlara, kurum ve kişilere kaç lira ödediğinizi açıklayınız. Açıklayınız ki benim gibi fesat düşünenleri rahatlatınız. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının olduğu bu paraları açıklamak erdemliliktir. Bekliyoruz…

RAMAZAN FIRSATÇILARI

Efendim Ramazan ayında, hiç kimse zam yapmıyor. Dini duyguları ağır bastığı için indirim yapıyor desem hemen herkes güler.

Et fiyatı aldı başını gitti.

Kuru Bakliyata bir göz atın.

Meyve fiyatları el yakıyor. Fırıncılar pide fiyatlarıyla vurmaya çalışıyor. Fındık içi kırk lira. Kabuklu ceviz yirmi lira. Süt ve süt ürünleri keza zamlı. Emekli maaşıyla, asgari ücretle geçinen vatandaşlara ben dahil ALLAH ecir sabır versin.

NUMUNE HASTANESİNDE KIMILDAMA

Daha doğrusu Numune Hastanesinin yerine yapılan ve inşaatı duran hastanede kımıldama var. Vekillerimiz açıkladı inşaat firması yükümlülüklerini yerine getirmemiş yeni ihale açılacakmış hemde kısa sürede. Bakalım göreceğiz.

SİYAH BEYAZ TELEVİZYONLAR VE TRAMVAY

Siyah Beyaz televizyonlarla tramvay arasında bağlantı kurabilir misiniz? Türkiye’ ye televizyon yayıncılığın attığı yetmişli yılların ikinci yarısında Türkiye renkli televizyon teknolojisi yerine demode siyah beyaz televizyon teknolojisini seçti. Avrupa elindeki stoklardaki siyah beyaz tvleri amiyane tabiriyle Türkiye’ ye kakaladı. Seksenli yılların başında renkli TV teknolojisine geçilince az gelişimli ülke mi? Dünya kadar parası siyah beyaz televizyonlarla birlikte çöpe gitti. Şimdi de demode tramvayı kullanıyoruz. METRO dururken hafif raylı sistemle uğraşmak pek rantabl gözükmüyor. Alaeddin-Adliye hattı tramvay sistemi METRO olsa idi ne kadar iyi olurdu. Tramvay yolları daraltıyor araç ve yaya trafiğine darbe vuruyor. Bakalım METRO teknolojisi Konya’mıza ne zaman gelecek? Siyah-Beyaz televizyonla tramvay kıyaslamasında haksız mıyım? Renkli televizyon

-Metro benzetmesi her zaman tercihimizdir.

VERGİLERDEN BOĞULAN ESNAFIMIZIN DİKKATİNE!

Sevgili esnafımız! Kaç çeşit vergi ödüyorsunuz, ne kadar sigorta pirimi ödüyorsunuz bunların hepsinden kurtulabilirsiniz. Yapacağınız tek şey dükkânınızın üzerine KERMESİMİZE HOŞGELDİNİZ! Yazısını asmaktır. Bir yardım derneği görüntüsünde açtığınız kermesinizin iki üç ya da bir adını değiştirirsiniz. Ne vergi ödersiniz, ne yazar kasanız olur. Ne maliyeci gelir ne belediye uğrar. Kazandığınız parayı istediğiniz gibi kullanın. Ne isterseniz onu satın. Efendim kazancımız HELAL olur mu? Derseniz işte onu bilemem: Eee ne olacak o kadar kusur oluversin.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.