Konya
19 Nisan, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.64
 • EURO
  34.87
 • ALTIN
  2495.3
 • BIST
  9524.59
 • BTC
  63685.04$

MERAM’DA MİNİKLER YARIŞTI


MERAM’DA MİNİKLER YARIŞTI
Meram Belediyesinin geleneksel olarak düzenlediği ‘Anasınıflar arası İstiklal Marşı Güzel Okuma’ yarışması finali yine renkli görüntülere ve duygusal anlara sahne oldu. Finale katılan tüm minikler, İstiklal Marşı’nı birbirinden güzel okuyunca birinciyi seçmekte zorlanan jüri, tüm finalistleri birinci ilan etti

Meram Belediyesinin geleneksel olarak düzenlediği ‘Anasınıflar arası İstiklal Marşı Güzel Okuma’ yarışması yine renkli görüntülere ve duygusal anlara sahne oldu. 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 103’ncü yıl dönümü dolayısıyla Meram Belediyesi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışmanın final bölümünde Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca da minikleri yalnız bırakmadı.

MİNİKLER, YARIŞMAYI İZLEYENLERE DUYGUSAL ANLAR YAŞATTI

Meram Belediyesi ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçirilen Meram Gelişim Akademisi (MEGA) kapsamında gerçekleştirilen yarışmanın finali Mehmet Beğen Ortaokulu öğrencilerinden Gülnihal Sürmegöz’ün İstiklal Marşı’nı keman ile çalması başladı. Finale, 15 Temmuz Milli Birlik İlkokulu’ndan Berra Nur Aytek, Alakova İlkokulu’ndan Serpil Eslem Yavuz, Ayşe Sönmez İlkokulu’ndan Şeyma Meleş, Çomaklı İlkokulu’ndan Mehmet Han Avcı, Dere Cumhuriyet İlkokulu’ndan Abdülhamit  Han Songurtekin, Hatıp İlkokulu’ndan Zümra Balaban, Karahüyük Mahallesi Ahmet Haşhaş İlkokulu’ndan Buğlem Uysal, Zafer Ortaokulu ana sınıfından Mürüvvet Zeynep Öztürk, Niyaz Usta İlkokulu’ndan Berat Doğan, Ticaret Borsası Ortaokulu ana sınıfından Elif Akbostan katıldı.

İlÇE MÜDÜRÜ KOCA; “MEGA ÖĞRENCİLERİMİZİN HAYATINA ÇOK ŞEY KATTI”

Finale katılan tüm öğrencilerin İstiklal Marşı’nı birbirinden güzel okumaları üzerine birinciyi seçmekte zorlanan jüri yarışma sonunda tüm minikleri şampiyon ilan etti. Şampiyonlar ödüllerini Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca’nın elinden aldılar. MEGA kapsamında bir güzel faaliyete daha şahitlik ettiklerini kaydeden Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, “Meram Belediyemiz ile birlikte MEGA çatısı altında Meram’da eğitim gören tüm sınıflara yönelik farklı etkinlikler düzenliyoruz. Ana sınıflarımız arasında gerçekleştirdiğimiz İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması da bunlardan biri. Eğitim öğretim tüm insanımızı ilgilendiren bir konu. Bir kısmı eğitmen, bir kısmı öğrenci bir kısmı ana baba olarak bu işin içinde. Belediyelerimiz de şehrin imarını düzenlerken diğer taraftan da halkın sosyal ve kültürel gelişimi için yatırım yapıyorlar. Meram Belediyesi de bunlardan biri. Başkanımız Mustafa Kavuş ile beş yılda birbirinden değerli çalışmalara iimza attık. Meram’da eğitim gören tüm öğrencilerimize yönelik kültürel, sosyal faaliyetler gerçekleştiriyoruz. İnşallah bundan sonra da başkanımızla birlikte daha nice çalışmalaya imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!