• 27 Temmuz 2017, Perşembe 7:37
MustafaŞEN

Mustafa ŞEN

HUZURA DOĞRU

Selamünaleyküm Muhterem kardeşlerim ne olur küçük bir İsrail kadar olamadık bir ve beraber olunca neler yaptıklarına bir bakalım ne olur 

Rasulullah'ın yaşantısından örnek alalım. “İki günü eşit olsan ziyandadır” diyor Allah’ın elçisi.

 Biz birlik beraberlik adına hiç çalışmıyor ancak gıybet ediyoruz

Müslüman çok çalışmalı veren olmalı.

Alan olmamalı.

Vermesi için danışılan olmalı. Danışan değil.

Her konuda kardeşlerine yardımcı olmalı ve yaptığı işleri yazmalı ki arkadan gelen başarılarımızı bilmeli ve bildirmeli.

Ast, üst saygısı tam olmalı.

Hayber’in fethini bilirsiniz.

Ben sadece bir bölümünü aktarmak istedim. 

Hayber kalelerine sığınan yahudiler yiyecek ve içecek stokları ile peygamber efendimizin gitmesini bekliyordu.?  Hayber kaleleri sağlam, yüksek bir yerdeydi.?  Ok atsan sana geri dönüyordu.?  Taş atsan?yetişmiyordu.? Bağırsan sesin yetişmezdi.?  Hayber yıkılmıyordu.?  Hayber fethedilmiyordu.?  Günlerce bekledi islam ordusu.?  Ama yahudiler kalelerden çıkmıyordu.?  Müslümanların stoğu tükenmek üzere, moralleri bitmek üzereydi.?  Günlerce beklediler. Ama nafile!?  Bu uzun bekleyişten sonra peygamber efendimiz bir strateji geliştirdi.?  Hurma ağaçları kesilecekti.?  Hayber Yahudilerinin ekonomisi birer birer kesilecekti.?  Servetleri devrilecekti.?  Gelecekleri köklerinden kazınacaktı.?  Zira yahudi için para, servet, zenginlik herşeydi.?  Ağaçlar kesildikçe yahudiler kahroluyordu.?  Ağaçlar kesildikten sonra burada kalmanın da bir anlamı kalmayacaktı.?  Anlaşma yoluna gittiler ve taşıyabilecekleri kadar yükle Yahudilerin başkenti Hayberi terk edeceklerdi. 

Sen de Hayber savaşına katılmak istiyorsan bir ağaç da sen kes! 

Sen de bugün sövsen sesin yahudiye ulaşmaz!?  Taş atsan İsraile ulaşmaz!  Ok atsan Telavive yetişmez.?  Ama sen de peygamber efendimizin stratejisini yapabilirsin!?  Al eline baltayı kes Yahudilerin ağaçlarını!?  Nasıl mı? 

Evine giren her Yahudi malı bir ağaçtır.?  Kullandığın her Yahudi malı deterjan bir ağaçtır.?  İçtiğin her kola bir ağaçtır.?  İçtiğin her Yahudi malı sular bir ağaçtır.?  Yahudi markaları var. Hepsini araştır ve bil. Onları alma.

Hayber savaşına katılmak istiyor musun??  Öyleyse al eline boykot baltasını kes Yahudilerin ağaçlarını! 

Kim zerre kadar bir iyilik yaparsa mutlaka karşılığını bulur, diyor Rabbimiz! 

Yarın görüşmek ümidiyle Allah’a emanet olunuz.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık