• 13 Mart 2018, Salı 21:03
  M.Fatih ORANSOY

M.Fatih ORANSOY

İSLAM DİYARLARI KAN VİRAN YAKILIRKEN ÜMMET NE ZAMAN UYANACAK-1

İslam diyarları ve ülkeleri bir bir viran edilip harabeye çevrilirken, çocuklar yaşlılar masum insanlar bombalar altında can verirken, sadece Türkiye’den ve liderinden gür ses yükseliyor. Türkiye karşı çıkıyor zulme. Diğer İslam ülkeleri, Arap krallıkları emirliklerinden ses yok. Çünkü; Lüks, zenginlik zevk, sefa içindeler. Bombaların enkazların altında kalan çocukların, çaresizlerin, ezilmişlerin feryatları onların umurlarında değil.  Bana değmeyen yılan bin yaşasın diyorlarsa, bir gün o yılan mutlaka onlara da değecek ve sokacaktır.
​-Haçlılar ve Siyonistler istiyorlar ki; İslam coğrafyasında toplumsal gelişme olmasın, sosyal hayat olmasın, çocuklar okula gidemesin, devamlı bombaların altında ölsün. İlköğretim orta öğretim lise ve yüksek öğretim olmasın bilimsel çalışma gelişme, birikim olmasın. Teknoloji üretilmesin, fabrikalar olmasın toplumsal hayat olmasın.
​-Haçlılar ve Siyonistler istiyorlar ki; Bu şekilde ekonomi olmasın borsa yatırım gibi şeyler olmasın büyüme olmasın. Kalkınma olmasın toplumsal çöküş sürekli olsun insanlar gelecek kaygısı içinde olsun. Savaşlar devam etsin. Fitne ve ayrılıklar, düşmanlıklar husumetler devam etsin patlamalar ve katliamlar devam etsin.
​-Haçlılar ve Siyonistler şunu demek istiyorlar ki; Açıkça ben İslam inancına değerlerine düşmanım. İslam coğrafyasının ayağa kalkmasını istemiyorum. Yükselmesini istemiyorum, kırık dökük yıkık viran kalmasını istiyorum. Müslümanlar birbirini öldürsün bataklıkta kalmaya devam etsin diyorlar.
​-Haçlılar ve Siyonistler şunu demek istiyorlar ki; İslam coğrafyası üzerindeki emellerimizi projelerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. Bir yerlerden başladık Afganistan param parça, Libya param parça, Irak ve Suriye param parça Mısır da darbe yaptık Bu ülkelerde çocuklar okula gidemiyor. Eğitim yok ekonomi yok sosyal hayat yok güven yok.  Yatırım fabrika üretim teknoloji birikim yok. İnsanlar kaçak yollardan başka ülkelere gitmeye çalışıyor. Botlarda denizlerde boğulup telef oluyor projemizi çok güzel başardık diğerlerine de sıra gelecek diyorlar.
​-Haçlılar ve Siyonistler şunu demek istiyorlar ki; Ortadoğu ve İslam ülkelerinin çoğunda krallıklar ve yönetimlerden bize karşı çıkan yok, baş kaldıran yok. Hatta bizimle birlikteler ve bize bağlılar. Onları çok güzel kullanıyoruz. İslam coğrafyası üzerindeki oyunlarımızı bildiğimiz gibi oynuyoruz. Hem büyük haçlı ideallerimizi gerçekleştiriyoruz. Hem de silahımızı satıyoruz, petrolden elde ettikleri paraları bu şekilde sömürüyoruz diyorlar.
Krizler üretilmeli ki kardeş ülkeler arasında kin husumetler doğsun, risk oluşsun silah satışı olsun.
Örnek; Katar krizi bilinçli olarak çıkarıldı. Katar’ı cezalandırmak yıpratmak için. Çünkü Türkiye ile yakın ilişkiler içerisinde ve savunma sanayi projeleri yürütüyor. İleride silah üretirse silah satamazlar. Bin bir türlü şeytanlıklarla, Yahudi oyunları ile  kardeş ülkeler arasında kin ve husumet tohumları ekiliyor. Bu alt yapı hazırlandıktan sonra iş tamam. Hem Suudi Arabistan’a Yüz milyarlarca dolar silah satılıyor. Hem Katar’a milyarlarca dolar silah satılıyor. Diğer ülkelere de aynı şekilde.
Günün birinde ola ki İsrail bu ülkelere saldırdığında Amerika’dan milyarlarca dolar verip aldığı silahları İsrail’e karşı kullanabilecekler mi? Amerika müsaade etmeyecek. Ya parçasını vermeyecek teçhizatını vermeyecek, geciktirecek, ambargo koyacak, bir şekilde kullandırmayacak. Tıpkı bizim İsrail’den alıp ta kullanamadığımız İHA’lar gibi. Kıbrıs savaşında bize uyguladıkları ambargolar gibi….Amerika ne zaman müsaade edecek, bu ülkeler diğer Arap ülkelerine saldırıp kardeş kanı akıttığında müsaade edecek. Çünkü haçlı Siyonist ittifakının büyük idealleri bunu istemektedir.
Haçlılar ve siyonistlerin eski çağlardan bu yana zihniyetleri hiçbir zaman değişmedi. Sermayelerinin temeli sömürge, kan ve haksızlığa dayanır. Şimdi de aynı değişen bir şey yok. Önce husumet kin ayrılık, savaşlar çıkartılıyor sonrada her iki tarafa silah satarak zenginleşiyorlar. Masum insanların ve bebeklerin kanları üzerinden kazanılan bu servet ve medeniyetleri elbet yıkılacaktır. Virane olmaya mahkumdur. Çünkü kalbinde iman taşıyan mazlumların, masumların yetimlerin feryatları ahları hiçbir zaman yerde kalmayacak.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yanar yanar 24.03.2018 18:15

İktidara yamanmanın başka şekli yok...Türkiye .yoksuluna kendi insanına hak adalet sağlayamayan hapisleri dolu....cinayetler ülkesi... Güldüm yazıyı okurken...ve gelecek hakkında ümitlerim daha da azaldı...

yukarı çık