• 12 Şubat 2018, Pazartesi 7:48
ErdalARSLAN

Erdal ARSLAN

DEPREM !

Bismillahirrahmanirrarhim

Selamünaleyküm.

Sevgili okurlarım bundan sonra Pazartesileri sizlerle burada buluşuyoruz inşallah.

Yazılarımda Dünya ve ülkemizdeki gelişmelerin yanı sıra Konya’mızdaki gelişmeleri ve değerlendirmeleri de sizlere aktarmayı ve sizden gelecek geri dönüşler ile bir sohbet ortamında yazılar yazmayı Rabbimin izni ile planlıyorum.

İlk başlık neden Deprem?

Yıl 1999 Ağustos binlerce insanımız enkaz altında, daha dün dört katlı binada oturan ve üst komşusuna yukardan halı silkeliyor diye kızan komşu, kendisinden şikâyet eden ve her zaman kendisini çöpleri kapının önüne koymakla suçlayan komşusunun, arabasını kendisinin yerine park edip etmediğine bakmaksızın merak ediyor. Temeli oynamış ama yıkılmamış binalarını o gece hızlıca terk ederek hep beraber dışarda diğer enkaz altındaki komşularına yâda hiç tanımadıkları ama aynı şehri paylaştıkları insanlara yardım ediyor çırpınıyorlardı.

Çünkü Deprem olmuştu.

Artık ne silkelenen halının ne kapının önüne bırakılan çöpün nede kendi yerine park edilen aracın önemi yoktu. Çünkü Bina tehlikede dolayısı ile hayatları çocukları gelecekleri tehlikede idi. Bu idrakle hemen bir araya gelip yıkılma tehlikesi atlatan binalarını onarmak için ele le verdiler ve temeli betondan daha kuvvetli çelik desteklerle revize edip eskisinden daha sağlam bir bina yaptılar. Geleceklerini çocuklarını ve canlarını ve mallarını kurtardılar.

Bu arada aralarında da eski kırgınlık ve küskünlüklerden önemsiz küçük farklılıklardan kaynaklı bir sıkıntıları da kalmadı.Şimdi böyle bir deprem yaşayan ve daha büyüklerinden Rabbimin muhafaza etmesini dilediğim güzel vatanımda en az deprem kadar hatta daha tehlikeli bir süreç yaşanıyor.

Bu sürecin başlangıcı çok eski olsa da en etkili atağı 15 Temmuz olarak karşımıza çıktı bu süreci Rabbimin yardımı ile tam atlattık derken, bu tehlikeli sürecin planlayıcıları sözde müttefiklerimiz (ABD+AB) NATO terör kartını daha da güçlendirmek sureti ile karşımıza getirdiler.

Bu belaları başımıza bunların sardığını bilmeyen yok lakin bunun gereğini yerine getirmesi gereken ülkemdeki bazı sözde sivil toplum kuruluşları, sözde aydınlar ki aslında onlardan karanlığı yok, sözde akademisyenler ki çok merak ediyorum bu güne kadar ülkemize somut olarak ne kazandırmış bunlar? Neyi bulmuşlar? Hangi teknolojiyi geliştirmişler? Ve en kötüsü bu ülkenin ekmeğini yiyip temsilciliğini yapan sözde vekiller. Alenen ihanet içerisindeler. Bunlara hatırlatmak lazım bu vatandan başka vatanımız yok onlar vatansız olabilirler ama biz olmayız.

Hadi bunların safı belli ama benim en çok üzüldüğüm ortak manevi değerlere sahip olduğumuzu düşündüğüm ve ortak kaygılarımız olduğuna inandığım yurdum insanlarının küçük hasletlerden dolayı ülkemizin en zorlu günlerini yaşadığı ki bana göre Milli Mücadele dönemimizi aratmayacak kadar önemli bir süreçteyiz. Nefsani yâda adını kendileri koysun ben hırs diyeceğim Ülkemizin Afrin’de yürüttüğü silahlı mücadeleye dahi destek vermiyorlar yâda kerhen veriyor gibi gözükebiliyorlar. Ben burayı anlayamıyorum anlamıyorum sevgili okurlarım.

Rabbim bizlerin gözünü ve gönlünü açsın, düşmanı düşman bilen, dostu dost bilenlerden eylesin. Âmin.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Ömer bozkuş Ömer bozkuş 12.02.2018 10:11

Hocam yürginize saglık

Uğur Araç Uğur Araç 12.02.2018 10:28

Sizin veryansın ettiğiniz kimseler insanlığın varoluşundan beri hep olmuşlardır.Böyle doğruyu bildiği halde nefisleri vicdanlarının önüne geçenler bundan sonra da olacaklar ve Hakk tarafında olanlar bunların sayesinde uyanık kalacaklar.Gönül ister ki seksen milyon yekvücut olalım.Ama şeytan ,nefis ve batıl hep olacak.Yoksa Hakkın yanında olanlar neyle mücadele edecek?.Ya da Hakka ne için sığınacaklar?

Furkan Furkan 12.02.2018 10:31

Hayırlı olsun Hocam.

Ahmet Ahmet 12.02.2018 11:31

Erdal hocam elinize, kaleminize ve yüreğinize sağlık, , , Canı gönülden amin, diyor aydınlatıcı bilgilerinizi takip edeceğim, , ,

Salih Önal Salih Önal 12.02.2018 11:37

Amîn.

Cengiz Çolak Cengiz Çolak 12.02.2018 16:41

Amin Rabbim Büyüklüğün kadar İnşallah

Durmuş Arslan Durmuş Arslan 12.02.2018 17:09

Amin bu devletin ekmeğini yeyip suyunu icip ihanet edenler bir gun gelecek yumruğunuda yiyecekler hocam BAYRAK İNMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Durmuş  Arslan Durmuş Arslan 12.02.2018 17:12

Yazınızı okudum hocam başarılar dilerim

Osmaniye  s Osmaniye s 12.02.2018 19:52

Yüce Mevlamız yazılarınız a tesir gücü ihsan eylesin. Rızasın a vesile kılsın.

Sami TAŞAR Sami TAŞAR 16.02.2018 23:28

Eline Sağlık Hocam

Uğur ARAÇ Uğur ARAÇ 19.02.2018 10:55

Sayın hocam,dediklerinize harfiyen katılmakla beraber sadece sizin değil devletimizin ve milletimizin de Fırat Kalkanı ve Afrin in bir operasyon değil haçlılara karşı bir savaş olduğunu söyleyebilmesi lazım.Ayağa kalkış tam sağlanması lazım.Tabiri câizse "gevşek tükürüğün sakala zararı vardır."Bilmem biz mi çok radikal düşünüyoruz.

Cengiz çolak Cengiz çolak 20.02.2018 16:06

Rabbim idrak ettirsin tüm milletimize İnşallah

Aynen Aynen 26.02.2018 17:36

Hepsi şer gücü bunların

Cengiz çolak Cengiz çolak 26.02.2018 20:09

Rabbim tüm ümmeti uyandırsın İnşallah

Cengiz Çolak Cengiz Çolak 02.04.2018 08:38

Rabbim idrak ettirsin İnşallah

Etem arslan Almanya Etem arslan Almanya 16.04.2018 10:51

Cok güzel ve dogru

yukarı çık