• 15 Temmuz 2017, Cumartesi 9:09
EmreYAVUZ

Emre YAVUZ

15 Temmuz?

Sürekli çetin mücadelelerin verildiği ve tarihinde bütün bu çetin mücadelelerden başarıyla çıkmış bir milletin yaşadığı gün. Milletin parasıyla alınan silahların yine millete doğrultulduğu ve halkın özgürlüğüne darbe vurulmak istenen gün.

Kim yapmak istedi bu darbeyi? Türk Silahlı Kuvvetleri mi FETÖ’cüler mi? Yani kurum mu yoksa üzerine askeri üniforma geçirip hainlik yapanlar mı? Bu algıyı iyi okumak gerekir.

Bizler biliyoruz ki bu ülke cennet değerinde ve İslam dünyasının önem verdiği, lider gördüğü bir ülke. İşte bu nedenler bile üzerine asker üniforması giymiş vatan hainlerinin ülkeyi birilerine peşkeş çekmek için yeterli…

Ancak,

Bu fikre sahip kişiler şunu unuttu ve belki de en önemlisi buydu…

Bu ülkenin evlatları, ağzı dualı anneleri ve ailesine bakmak için gece gündüz dişini tırnağına katarak çalışan babaları Türkiye’yi kolay kolay kimseye yedirmezdi. O gece sadece bir darbe değil, dış bağlantılı güçlerin Türkiye’yi işgal etmek istemesinin de bir ürünüydü. Bunun bilincinde olan, özgürlüğüne sahip çıkan, tarihini ve manevi değerlerini hiçbir zaman kimseye çiğnetmeyen halk cevabını verdi.

Bu ülkenin kolay kurulmadığını, milli birlik ve bütünlüğe zarar vermek isteyenlerin kim olduğunu bilen halkımız sadece darbeye cevap vermekle kalmadı.

Büyük badire atlatmasına rağmen hem ekonomik hem de siyasi anlamda Türkiye bir sıkıntı yaşamadan bugünlere geldi. Hatta bunun üzerine yüzde 5 bir büyüme hızı yakaladık. İşte bunu başaran aziz Türk Milleti’dir. Bu ülkenin insanları gerçeği her zaman görmüş ve gereken cevap ne ise vermesini bilmiştir.

Bizler Türkiye’nin bir bütün olduğunu, her ne fitne sokulmak istense de kimseye fırsat verilmemesi gerektiğini bilen bir milletiz. Bütün oldukça, birbirimiz sevdikçe ve birlikte hareket ettikçe Çanakkale’de yaşadığımız gibi 7 düvel bu ülkenin üzerine gelse biz yine başarılı olacağımızı biliyoruz. Bu millet ekonomisinde, sağlık sektöründe, ulaşım alanında ve daha nice sektörlerde yükselmesini bildi. Bunu kolay sağlamadık. Yorulduk, üzüldük, çalıştık ve yükseldik. İşte bunun için darbeler ve algı operasyonları yaşıyoruz.

2002 yılında iktidara gelen AK Parti ülkemizin birlik ve bütünlüğü için gerekli çalışmaları yaptık. Geriye baktığımız 15 yılda Türkiye’nin ne derece önemli pozisyona geldiğini biliyoruz. Ülkemiz önceden olduğu gibi yine ayrıştırılmaya, çatışmaya, geriye götürülmeye çalışılıyor. Savunma sanayi, ekonomi, sağlık, ulaşım, ticaret ve demokrasi adına çok şeyler kazandık. Bunun için büyük mücadeleler verildi.

Bu halk biliyor kardeşim, bu halk kimin ne olduğunu biliyor. Sadece bekliyor. Zamanı gelince kime ne cevap verileceğini biliyor ve sabrediyor. Canım ülkemin insanının sabrını zorlamayın…

Bizler kaç badire atlattığımızı biliyoruz. Bundan sonra böyle hainlerin yetişmemesi ve ülkenin bütünlüğünün darbe almaması içinse yapılacak birkaç şey var. Öncelikle aileler ve 81 ilde kurulan üniversitelerimiz eğitimlerini nitelik olarak arttırmalı ve vatanına bağlı bireyler yetiştirmeli. Yakaladığımız bu çalışma hızı devam etmeli. Üretmeli, üretmeli ve üretmeliyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!’


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık