• 21 Eylül 2018, Cuma 9:10
Ali RızaTABAN

Ali Rıza TABAN

KARATAY’A KAN MERKEZİ 

Karatay Belediyesi ‘nde farklı hizmetler yapmak alışkanlık haline geldi.

Başkan Mehmet Hançerli Karaaslan’da Bölge Kan Merkezi yapımı için Kızılay Konya Şubesine beş bin metrekare büyüklüğünde bir arsayı tahsis ettiklerini açıkladı. Dokuz bin metrekare kapalı alana sahip olması planlanan kan merkezinin Sağlık Bakanlığı’ndan onayı da alınmış durumda. Bölge Kan Merkezi yalnız Konya’ya değil çevre illerin ihtiyacına cevap verecek nitelikte olacak.Ayrıca alınan kanlar işlenmek üzere Ankara’ya gönderilmeyecek.Yapılacak olan merkezde işlemden geçecek ve ihtiyaca hazır hale gelecek. Gerçekten önemli olan ve gereken bir hizmet.Belediye’nin buna öncülük etmiş olması da ö nemli ve takdire değer.Belediyeyi kutlamak lazım hem farklı  ve faydalı hizmetler gerçekleştirdikleri hem de belediye kaynaklarını israf etmedikleri için. Örnek  alınması gereken hizmetler yapılıyor Karatay’da. Karatay Bölgesi’nden ve Karatay Belediyesi’nden yeri gelmişken söz edelim biraz da. 

Adalet Sarayı bu bölgede,  Konya’nın en prestijli üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen KTO Karatay Üniversitesi bu bölgede, Bin 200 yataklı Şehir Hastanesi bu bölgede. Şehir Hastanesi tamamlandığı zaman bölge cazibe merkezi olacak. Sağlık sektörünün kalbi burada atacak. Şehrin çok maksatlı piknik alanları yine bu bölgede. Son ve anlamlı proje Bölge Kan Merkezi.   İnşaat sektörünün kalbi de bu bölgede atıyor. Konut,ofis,dükkan ilanlarına bakın.Şehirdeyapılan inşaatların neredeyse yüzde 50’si Karatay Bölgesi’nde yapılıyor. Lüks ofisler,lüks konutlar yalnız bu bölgenin değil, şehrin de yeni vitrini olmaya aday. Karatay Bölgesi değişiyor. Karatay, üzerinde bulunan belediye marifetiyle, öteki kamu kurumları marifetiyle ve orada iş yapan özel sektör marifetiyle değiştiriliyor.Konya belediyeleri içerisinde yılda en çok inşaat ruhsatı veren belediye, Karatay Belediyesidir.  Ne oldu, nasıl oldu da bölge değişti? Bu değişimde herkesin payı var ama en çok da belediye yönetiminin payı var.   Belediye yönetimi işleri zorlaştırmıyor. Kolaylaştırıyor. İsraftan kaçıyorlar. Spor salonları,sosyal tesis, köy konağı,muhtar evleri yapıyorlarsa, gerektiği için yapıyorlar.Borçları yok, borçtan korkuyorlar. Yönetim işlere hakim. Her şey plan dahilinde yürütülüyor. Afaki  harcamaları yok. Tribünlerden alkış almak için milyonlar  sokağa atılmıyor.Hülasa,  yineleyec ek olursak.. Belediye yönetimi işini biliyor.  Karatay Bölgesi’nde eskinin köhne,harap ve yıpramış şehri yok artık.  Modern bir şehirde olması ve bulunması gereken ne varsa, Karatay’da da var.Dün böyle değildi ama bugün böyle.Yapılan hizmetlere yine farklı bir hizmet ekleniyor: Bölge Kan Merkezi. Başkanın dediği gibi.. Karatay günün birinde sağlık üssü olur  mu?Neden olmasın?  Orada ortam müsait. Ayrıca gelişme ve çağı yakalama hırsı oldukça yüksek bir bölge.Siz asıl orayı bir de Şehir Hastanesi tamamlandıktan sonra görün. Karatay Belediyesi  fark yapmak ve fark atmak için yarış halinde.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık