• 08 Kasım 2019, Cuma 8:49
AbdullahUÇAR

Abdullah UÇAR

Talmut’tan Bazı Şovenist Hükümler

Bugün Yahu­diler tarafından fıkıh kitabı olarak kulla­nılan, emirlerine de Siyonistler tarafından kayıtsız-şartsız uyulan TALMUT isimli fıkıh kitaplarından bazı emirleri aktaralım ki, Siyonistlerin veya radikal Yahudilerin nasıl insanlar olduklarını ve nasıl bir inanç sistemine sahip bu­lunduklarını daha iyi an­layalım:

1-Yahudi olmayan her hangi bir kişi, bir Yahudi’yi döverse, ona ölüm cezası verilir. (Bugün olduğu gibi. Kendine taş atan çocuklara en etkili ve öldürücü bombaları atıyor.)

2-Eğer Yahudi olmasaydı yeryüzünden bereket kalkar ve yağmurlar kesilirdi. 

3-İnsanlar nasıl hayvanlardan üstünse, Yahudiler de diğer insanlardan üstündür.

4-Yahudilerin dışındaki bütün insanlar hürmete layık değildirler.

5-Diğer insanlara karşı şefkat ve merhamet göstermek, Yahudilere yasaktır. Çünkü diğer insanlar, hem Ya­hudi’nin, hem de Allah’ın düşmanıdırlar.

6-Yahudi’nin diğer insanlara yaptığı her iyilik, büyük bir hata, her kötülük ise büyük bir başarıdır. Allah'a yak­laşmadır.

7-Yahudi’nin diğer milletlerden fahiş miktarda faiz alması caizdir

8-Bütün yeryüzü Yahudilerin mülküdür. Diğer mil­letlerin elinde bulunan yerler, Yahudilerden zorla alınmış­tır. Yahudilere düşen görev bunları her türlü çareye başvu­rarak geri almaktır.

9-Bir Yahudi’nin kendi kardeşinin malını çalması ha­ramdır. Başka milletten olanların mallarını çalmak ise caiz, hatta vaciptir.(1) (Mısırdan çıkarken de böyle yapmışlardır) Bundan dolayı hangi yolla olursa olsun servet sahibi ol­mak, Yahudilerin en tabi hakları ve görevleridir.

10-Talmut’a göre Yahudiler ellerine geçen İncil, Kur’an gibi başka kitapları şartlar uygun ise imha etmekle yükümlüdürler. 

11-Bir Yahudi bir mezarlığın yanından geçerken, eğer o yer bir Yahudi mezarlığı ise orada yatanları takdis eden kısa bir dua okumalı, ancak mezarlık Yahudi olmayanlara ait ise orada yatanların annelerine lanet etmelidir.

12- Talmud kaynaklı bir başka geleneğe göre de, din­dar bir Yahudi, bir kilise ya da Hz. İsa tasviri gördüğünde üç kere yere tükürmekle yükümlüdür.

13-Kendileriyle savaş halinde olmadığımız Yahudi-olmayanlara gelince, ölümlerine doğrudan sebebiyet ver­mek yanlıştır, fakat eğer ölüm anındaysalar onların hayat­larını kurtarmak yasaklanmıştır. Örneğin bir Yahudi-olma­yanın denize düştüğü görülürse, boğulmaktan kurtarılma­malıdır.

14-Maimonides'e göre, bir Yahudi doktorun bir Ya­hudi olmayanı iyileştirmesi de, karşılığında para kazanılsa dahi, yasaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir noktaya değinir: "Eğer Yahudi bir doktorun bir Yahudi olmayanı iyileştirmekten kaçınması, Yahudilere karşı top­lumsal bir tepki gelişmesine neden olacaksa, o halde yasak ortadan kalkar ve hastanın iyileştirilmesi gerekir. 

15-Yahudi olmayanlara hediye vermek kesin olarak yasak ama menfaat sağlayacaksa rüşvet vermek serbesttir.

16-Haham Sofer, Responsum adlı Talmudik çalışma­sında, Osmanlı İmparatorluğu içindeki Müslümanlar ve Hıristiyanlar hakkında ilginç yorumlar yapar. Bu sapkın yorumlara göre, bu insanlar, "başka ilahlara tapan putpe­restlerdir ve dolayısıyla dolaylı yoldan öldürülmeleri doğ­rudur". Dahası, Sofer bu iki grubu, Eski Ahit'te adı geçen Amalek kabilesine benzetir. Eski Ahit'te Amalekler hak­kında verilen hüküm ise şöyledir:

Orduların Rabbi şöyle diyor: “Amalek'in İsrail'e yap­tığını, Mısır'dan çıktığı zaman yolda ona karşı nasıl durdu­ğunu arayacağım. Şimdi git, Amalek’i vur ve onların her şeylerini tamamen yok et ve onları esirgeme ve erkek­ten kadına, çocuktan emzikte olana, öküzden koyuna, de­veden eşeğe kadar hepsini öldür.”(2)

Dipnotlar:

1- Çıkış, 20/15.

2- www.harunyahya.org/kitap/siyonizm.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık