• 19 Ağustos 2019, Pazartesi 9:07
AbdullahUÇAR

Abdullah UÇAR

HIRİSTİYAN DİN ADAMLARININ HIRİSTİYANLIKTA YAPTIKLARI DEĞİŞİKLİKLERDEN BAZILARI (6)

Hz. Peygamber şöyle buyurur: “Her doğan çocuk İs­lâm fıtratı üzerine doğar  (İslâm’ı yani Allah ve Rasulünün varlığını kabule hazır bir yaratılışla doğar). Sonra anne ve babası onu Yahudileştirir, Hıristiyanlaştırır, Mecusileştirir.”(1)

Bu sebeple Peygamberimiz; müşrik çocuklarını bile sever, onlara iyilik eder, gönüllerini hoş tutar, buna dikkat etmeyen kişileri ikaz ederdi. Bir savaşta kaza ile birkaç müşrik çocuğu ölmüş, Resülullah çok üzülmüş; “onlar müşrik yani düşman çocukları idi ya Resülallah bu kadar üzülmeye ne gerek var” diyenleri de “Onlar masum ve günahsız sabilerdir, o çocukla­rın bü­yüyüp Müslüman olup, çok yararlı işler yapmayacakla­rını bilir misin?” gibi sözlerle azarlamıştır.(2)

Nitekim Osmanlı döneminde devşirilip Osmanlı kültür po­tasında eritilen Hıristiyan çocuklarının, yetiştikten sonra çok samimi Müslümanlar olduklarına ve çok yararlı işler yaptıkla­rına misaller çoktur. İçlerinden hainlikler yapanlarda çıkmıştır, ama bunların oranı, devşirme olmayan bürokratlardan kötülük ve kalleşlik yapanların oranından daha fazla değildir.

10-Katolik Papazların Evlenmemesi:

Onların mantıksızlıklarından biri de Katolik papazların ev­lenmemesidir. Bunlar eğer insansa ki, güya vekili oldukları Hz. İsa gibi tanrı değillerse, bunların da fizyolojik ihtiyaçları varsa bunu çağdaş mantığın neresine sığdırmak gerekir? Bütün canlı­larda bu bir ihtiyaçtır, bir gerekliliktir. Nesillerin devamı için bu birliktelik elzemdir. Bugüne kadar buna ihtiyaç duymayan bir canlı türü keşfedilmemiştir.

Bu akla mugayir ve muhalif olan fikirleri kendileri söyle­mişler ama, kendileri uymamışlardır. Kilise ve manastırlar geç­mişte ve hâlâ günümüzde zina yerleri, fuhuş mekânları, taciz mahalleri olmaktan kurtulamamışlardır. Papazların bu mabet­lerde yaptıkları hâlâ dünya gündemini işgal etmektedir.

Bu tacizlerin


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık