• 24 Ekim 2015, Cumartesi 0:00
AbdullahUÇAR

Abdullah UÇAR

BİRLEŞMİŞ İLLETLER (1)
 

Bir­leş­miş milletler: Dünya barışını ve güvenliğini korumak,  ulus­lar arasında ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluştur­mak gayesiyle,  İkinci Dünya Sava­şından sonra 24 Ekim 1945 tari­hinde kurulmuştur. 

Kuruluşun zahiri gayesi bu. Hakikatte ise: Dünyayı daha iyi ve kolay bölüşebilmek, zenginliklerini sömürebilmek,  zayıf devletlerin dizginlerini devamlı ellerinde tutup,  Demoklesin kılıcı gibi tepelerinde durabilmek,  kül­tür emperyalizmini daha iyi sağla­yabilmek ve dünya milletlerinin gö­zünün içine baka baka onları kandırıp aldatabilmek için daimi üyelerin yani güçlü devletlerin amacına yönelik kurulmuş bir teşkilattır. 

Meselâ;  herhangi bir hususta üye devletlerin l50 tanesi evet dese de,  daimi üyelerin bir tanesi hayır dese o karar kabul edilemiyor. Nerde kaldı adâlet? Nerde kaldı diğer devletlerin şeref ve haysiyetleri.

 Demek ki bu teş­kilat 6-7 daimi üyenin key­fine göre hareket edip karar veren bir teş­kilat.         Ya­zımın başlığına Birleşmiş İlletler dedim.  Şimdi bazı mi­salleri ve­si­kala­rıyla beraber arz edeyim,  sizde bu ismin doğru olduğu kanaatine vara­cak­sınız. 

Birleşmiş milletler nükleer ve konvansiyonel silahların yapı­mını ya­saklıyor. Nükleer enerjiyi bile kontrole tabi tutuyor. Peki ABD,  İngil­tere,  Fransa,  İsrail,  Rusya,  Çin,  Hindistan...  nükleer bombaları harıl harıl üreti­yorlar. Onlara bir şey yok. Müslüman devletler yapamazlar niye? Ya­parlarsa Yahudi ve Hıristiyanlara kölelik yapmama hususunda belki kafa tutarlar. Belki yeter artık kanımızı emdiğiniz deyiverirler. 

BM demokrasi havarisi.  Totaliter yani askeri rejimlere mü­samaha yok.  Seçimle gelen hükümetler milletleri idare etmeli.  Bu sebeple bakın Haiti deki askeri yönetimin burnunu ABD askerle­rine sürttürdü.  İyi helâl olsun.  Peki, Cezayir’de bu çark niye ter­sine dönüyor. Orda seçimle gelen hükümeti kovdu­rup ye­rine askeri cunta getiriliyor. Haaa bu caiz. Niye orada seçimle gelenler inançlı Müslümanlar. 

12 Eylül hareketinin yapılmasını teşvik eden ABD başkanı Kartır,  bir operada kendisine harekâtın başarıya ulaştığını: "Senin çocuklar ba­şardı­lar"([1]) diye haber verince memnuniyetle karşılamış­tır. Yani işlerine gelen her rejim bunlar için mubahtır.  O demokrasi,  insan hakları evrensel beyan­na­mesi... bunların hepsi laf-ı güzaftır. 

Birleşmiş milletler Müslümanları da koruyor canım!  Bak Suud’u,  Ku­veyt’i nasıl koruyor. Evet onlar gibi,  Batı ve ABD’nin menfaatlerine dokunmaz, bütün zenginliklerini onların hizmetine verir, onların her emir­lerine baş eğer, gerdan kırarsan, ister şeriatla,  ister monarşi ile ister totali­ter rejimlerle ülkeyi idare et karışmazlar ve böyle idareleri ayakta tu­tarlar. 

BM bağımsız bir devletin başka birisi tarafından işgal edilme­sine,  toprak kazanmasına katiyen müsaade etmez. Bak Irak’ı nasıl durdurdu.  Çoluk çocuk halkını açlıktan ilaçsızlıktan nasıl solutu­yor. 

Peki efendim.  Bosna Hersek te BM üyesi.  Üstelik bu kuru­luş tarafından birçok bölgesi güvenli bölge ilan edilmiş.  Ama Sırpların oralara neler yaptığı görülüyor.  Haaa Orada hain sülük­lerin menfaati yok.  Petrol yok,  dolar yor,  üstelik ezen Hıristiyan ezilen Müslüman.  O zaman orada bir tek Coni'nin kanını akıtmaya gerek yok. 

 

 

Dipnot:

1-11.02.1992’de mevcut bütün TV kanallarından haber olarak geçilmiştir.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık