• 03 Aralık 2016, Cumartesi 8:59
AbdullahUÇAR

Abdullah UÇAR

BATI BUNU HEP YAPIYOR (1)

 

Öğrenme ve etkilenme hususunda yapılan bazı araştırmalar şunu gös­ter­miştir: İnsan % 1 tadarak, % 1,5 dokunarak, % 3,5 koklayarak, % 11 işiterek,  % 83 görerek öğreniyor.([1]) Görerek ve işiterek öğrenmenin % 94’ lere vardı­ğını görünce TV’lerin yani medyanın ne kadar etkili bir araç ol­duğunu takdir etmek daha ko­lay olur. Geçmiş tarihte bir medya pat­ronunun: “İhtilâli ordu yapar ama bizi okuyarak ve dinleyerek  ya­par” demesi ve bütün iktidarla­rın medyaya göz kırpması,  bu gücün önemine delildir.

Dünya medyası büyük devletlerin,  o memleketlerde de Yahudilerin elin­dedir. Dünya kamuoyunu istedikleri gibi yönlendiriyorlar ve kendi emelleri doğ­rultusunda kandırıyorlar. Fakat nadir de olsa bazen açık veri­yorlar. O doğru,  dürüst,  insancıl,  hakperest dediği­miz Haçlının gerçek yüzü ortaya çıkıyor ama yine de ibret alan pek olmuyor,  kapanıp gidiyor. Bunlardan bir­kaç tanesini sıralaya­lım:

ABD 1993 yılında NATO’yu dolayısıyla bizi de kullanarak güya ora­daki insanları ve demokrasiyi kurtarmak amacıyla, So­mali’ye çıkarma yaptı! Dünya kamuoyu aylarca bu olayı seyretti ve konuştu. Sam Amcaya minnet ve şükran duygularını arz etti. “İyi ki varsın Çarli” diye naralar atıldı.

 Ama Hürriyet Gazetesi­nin yazdığına göre: Somali’ye çıkışının 25. günü 30 tane petrol kuyusu açıp devreye soktuğu ve çalıştırmaya başladığı ortaya çıktı.([2]) Üstelik bu çıkarmayı çok az denebilecek 200 kişilik bir zayi­atla yaptı­ğını dünyaya duyurmuştu. Daha sonra İngiliz The Observer Gaze­tesinin yazdığına göre, kadın ve çocuklar da dâhil 1000 kişiden fazla So­malili insanın öldüğü ortaya çıktı.([3])

 

Bir ABD askerini (doğruysa) öldü­rüp sokak­larda sürüyen Soma­lililerin fotoğrafını çeken     muha­bire dünya ödülü ve­rildi ama Yerli bir kızı askerlerin önünde çı­rılçıplak soyan,  üç askerin tecavüz etmesine göz yuman,  Müslü­man Somalililere zorla do­muz eti ye­diren,  bir çocuğu askeri cipe bağlatıp sürüten ve bunlar videoyu alınıp ispatlı olduğu halde Bel­çikalı Çavuş Dick Nasli’ye buna benzer daha bir­çok olayın mü­sebbiplerine hiçbir cezanın verilmediğini,  mahkemede suçsuz        bulun­duğunu,([4]) o meşhur dünya medyası hiç ver­medi.

 

Hafızalarımızı biraz yoklayacak olursak Münih Olimpiyatları olmuş,  Fi­listinli birkaç kişi İsrailli atletlerin kaldığı oteli basıp, 11 atleti öldür­müşlerdi. Daha doğrusu dünyaya böyle duyurulmuştu. Hâlbuki bunlardan ikisini Filis­tinliler öldürmüş,  9 tanesini de Al­man polisi baskın esnasında öldürmüş. Ama dünya medyası,  Al­man adâlet makamları bunu yıllarca gizlemiş,  dünya mil­letlerinin Filistinlilerden nefret etmeleri sağlanmıştır. Olay daha sonra İmpecat İnternasyonal dergisinde yayınlanmıştır.([5]) 

Birkaç ay dünya medyası Zimbabwe de siyahların guruplar ha­linde beyazlara ait çiftlikleri bastıklarını,  bazılarını öldürüp mallarına el koy­dukla­rını işliyor. Ama bu memlekette nüfusun % 2’lik bölümü olan ve ço­ğunluğu İngilizlerden oluşan Beyazların,  tarım arazilerinin % 70’lik bölü­münü  elle­rinde tuttuklarını ve fakir halkın kanını emdiklerini hiç gündeme getirmiyor.([6])  

Yakın tarihteki Bosna Savaşında Zepa,  Gorajde ve Serebrenitsa gibi bölgelerde BM güvenli bölgeler oluşturmuş ve TV,  Radyo,  Gazete,  bro­şürler ve anonslarla buralara giden insan­ların BM güvencesi altında ola­cakları duyurulmuştu. Buna inanan on binlerce insan oralarda top­lanmıştı. Fakat bu insan­ları Hollandalı General Hans Coozy kendi elle­riyle Sırplara teslim etmiş,  bu teslimi şampanyalarla kutlamışlar([7]) tabii ki bu insanlar katledilip toplu mezarlara gömülmüş, sebebi          soruldu­ğunda da “Ne yapalım elimizde değil. Müslümanlardan nefret ediyo­ruz” de­mişler­dir.([8]) Tabi Yahudi güdümlü malum dünya medyası bunu hiç dile getir­medi. ABD deki terör saldırısına sevinen Filistinliler! Gibi dönüp dönüp göstermedi.

 

Dipnotlar:

1- Zafer Dergisi, sayı 236, s. 13.

2- Hürriyet Gazetesi, 05. 01. 1993; Zaman Gazetesi, 06. 01. 1993.

3- Milliyet Gazetesi, 23. 03. 1998.

4- Milliyet Gazetesi, 01. 04. 1998.

5- Zaman Gazetesi, 15. 09. 1992.

6- Milliyet Gazetesi, 19. 04. 2000.

7- Milliyet Gazetesi 15. 07. 1995.

8- Türkiye Gazetesi, 03. 12. 1995.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık