MHP Genel Sekreteri Büyükataman: MHPnin belediyelerden vazgeçtiğini söylemek sefil bir yalandır

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, Eşit, adil ve hakkaniyet ölçülerine göre bir mutabakat olmuşken MHPnin belediyelerden vazgeçtiğini söylemek, sefil ve ahlaksız bir yalan değildir de nedir. dedi.

MHP Genel Sekreteri Büyükataman: MHPnin belediyelerden vazgeçtiğini söylemek sefil bir yalandır

BURSA (AA) MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, partisinin Bursa İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, Milliyetçi Hareketin Türk ve İslam coğrafyalarının umudu olmak, Türklüğün bekası için var olduğunu söyledi.

Türkiyenin istikrar ve güvenliğe kavuşması hususunda sahip oldukları siyasi ve ahlaki sorumluluğun gereğini gönül huzuruyla yerine getirdiklerini anlatan Büyükataman, Hak bildiğimiz yoldan ayrılmayız. Halkın çizgisinden, milletin rotasından sapmayız. Türk milletinin bütün değerlerini, tasalarını, beklentilerini, geçmişini ve geleceğini kucaklayan bir anlayışla önce ülkem ve milletim, sonra partim diyoruz. Birlikte rahmet olacağı inancıyla yürüyoruz. ifadelerini kullandı.

Büyükataman, Türkiyenin hiçbir tehdidi alttan almadığını, hiçbir tehdide göz yummadığını dile getirdi. Bu mücadelelerin tamamının Cumhur İttifakının sağladığı huzur ve güven ortamında verildiğini vurgulayan Büyükataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

Verilmesi gereken mücadeleler son bulmuş değildir. Korunacak çok mevzi ve alınacak çok yol vardır. Bugün Fıratın doğusu fitnenin boynudur. Refakatçisi emperyalizm olan Rojava projesi tedavülden kaldırılmalıdır. Suriye ve Irakın toprak bütünlüğünü sakatlayacak, Türkiyenin milli güvenliğini sabote edecek her türlü mütecaviz tertibe karşı uyanık olmak, zaruridir. Şanlıurfa ve Şırnak sınırları arasında kalan Fıratın doğusu kan, gözyaşı, cinayet ve hıyanet kıskacındadır. Güney Kıbrıs Rum yönetimi, Doğu Akdenizde münhasır ekonomik bölge ilan ederek egemenlik haklarımıza meydan okumakta, Türk varlığını adada eritmeye kalkışmaktadır. Yunanistan yönetimi, Egede sabrımızı zorlamakta, tacizlerini artırarak devam ettirmekte, Türkler gelirse yerle bir ederiz diyerek sanal diklenmeler yapmaktadır. Ellerinde on binlerce Filistinli masumun kanı bulunan Netanyahu ve yönetimi katliamcı yaftası vurma ahlaksızlığına yeltenmektedir. Dünyayı yaşanmaz bir yer kılmaya yemin etmiş gözüken Trump, Kürtlerin Türkler tarafından katledilmemesi konusunun güvenceye alınması, Amerikan misyonunun hala önemli bir parçasıdır şeklindeki açıklamasıyla Türkiye konusundaki tavrını ortaya koymuştur.

Tüm bu eylemleri görüp de düşmanın fırsat kolladığını okuyamayanların siyaseten umduklarını sorguladığını söyleyen Büyükataman, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerini beka meselesi olarak görmediğini söyleyenler, bu tehditleri dost sohbeti olarak mı değerlendirmekte? değerlendirmesini yaptı.

Hesabımız mahşere kalmadan görülecektir

MHP Genel Sekreteri, Cumhur İttifakının, Türkiyeyi karıştırmayı, Türkiyenin önünü kesmeyi, 2023 hedeflerine ulaşmasını engellemeyi amaçlayan bütün planların temizlenmesinde siyasi greyder görevi gördüğünü anlattı.

Mahalli İdareler Genel Seçimlerini, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümüne giden süreci en kritik yol ağzı olarak nitelendiren Büyükataman, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tam manasıyla yerleşip kurum ve kurallarıyla kökleşebilmesi için 31 Mart 2019un demokratik ve güvenli şekilde geçilmesinin şart olduğunu belirtti.

Büyükataman, şöyle devam etti:

Son dönemlerde artan sosyal şiddet, yoğunlaşan toplumsal gerginlik bizi fazlasıyla kaygılandırmaktadır. 31 Mart öncesi ülkemizin huzurunu kaçırmak istiyorlar. Sokakları karıştırmayı projelendiriyorlar. 1 Nisan sabahı için hazırlık yapıyorlar. Toplumsal uyum ve düzenin mukavemetini kırmayı amaçlıyorlar. Kandildeki terör elebaşları sosyal medya aracılığıyla sahte hesaplar açtırarak, Kürt kökenli vatandaşlara kötü muamele yapıldığını, açıktan ve acımasızca saldırıldığını iddia ederek fitneyi alevlendirmektedir. Bu düşmanlıkların hepsi üst bir akıl tarafından planlanıp toplumsal hayata indirilmektedir. 31 Mart 2019a kadar bu kapsamda daha da fazla olay ve gelişmeye şahit olma ihtimali ziyadesiyle vardır ve fazladır. Sosyal ve ekonomik memnuniyetsizliklerin siyasal itiraza dönüşmesi için titiz bir çaba harcanmaktadır. Gezi ruhu dedikleri ruhtan kötü kokular gelmektedir. 24 Haziran 2018de milli uyanışı kundaklayamayan, milli dirilişe engel olamayan iç ve dış odaklar, 31 Mart 2019da da aynısına mahkum olacaklar ve sukutuhayale uğrayacaklardır.

Türk milletinin bu tarz oyunlara karnının tok olduğuna dikkati çeken Büyükataman, CHPsinden İPsine, HDPsinden PKK ve FETÖsüne kadar kim Türkiyenin tarihsel yürüyüşünü kesmek istiyorsa onunla hesabımız mahşere kalmadan bu dünyada görülecektir. diye konuştu.

Konuyu at pazarlığına çevirmedik

İsmet Büyükataman, Cumhur İttifakının sürmesinde Türk milleti adına fayda gördüklerini ifade etti.

Cumhur İttifakı kapsamında yerel seçim hazırlık sürecine değinen Büyükataman, şunları söyledi:

31 Mart seçimlerinde, hangi partinin ne kadar belediye kazanacağından daha fazla Türkiyenin tarihi hak ve çıkarlarının geleceği belirleyici olacaktır. Bu konuya bakış açımız bu olduğu halde iftiralar ve yalanların ardı arkası kesilmemiştir. 30 büyükşehir belediye başkanlığı ile ilçe belediyelerinde Cumhur İttifakının doğasına ve ahlakına uygun olarak, AK Parti ile anlaştık, uzlaştık. 30 Mart 2014 seçimi ve 24 Haziran 2018 seçimlerinde alınan oylara göre 31 Mart 2019 yol haritasını belirledik. Büyükşehir belediyeleri ile bunların alt belediyeleri için 30 Mart 2014ü baz alarak, partimizin yönetiminde olan hiçbir belediyede AK Parti aday çıkarmadı. Hatta 30 Mart 2014e göre partimizin yönetimi altında olmayan bazı yerlerde de AK Parti yine aday göstermedi. Hakeza biz de öyle yaptık. Konuyu at pazarlığına çevirmedik. Eşit, adil ve hakkaniyet ölçülerine göre bir mutabakat olmuşken MHPnin belediyelerden vazgeçtiğini söylemek, sefil ve ahlaksız bir yalan değildir de nedir?

MHPnin, 51 il ve bunların ilçelerinde kendi adaylarıyla seçime katılacağını hatırlatan Büyükataman, Yalana ne gerek vardır? Akılları bulandırmaya niye ihtiyaç duyulur? MHPyi erkenden havlu atmış gibi göstermek, iddialarından vazgeçmiş gibi sunmak nasıl bir ahlaksızlıktır? İnanıyorum ki MHP, 31 Martta muazzam bir çıkış yakalayarak, fitne ve fesat yayan bütün mihrakların tuzaklarını tamamıyla bertaraf edecektir. değerlendirmesinde bulundu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü

BİYOGRAFİLER

tümü
yukarı çık
Konya Büyükşehir Belediyesi