AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Dünya mazlumlarının sesine ses vermek için oy istiyoruz

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Bu seçim kampanyasında dünya mazlumlarının sesine ses vermek için milletten oylarını, desteklerini ve gönüllerini istiyoruz. dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Dünya mazlumlarının sesine ses vermek için oy istiyoruz

BURSA (AA) AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti Bursa Aday Tanıtım Toplantısında yaptığı konuşmada, Bursada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Marttaki seçimlerin önemini anlatan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişten sonra milletimiz, bir yerel seçim olmasına rağmen hangi istikamette gideceğini bu seçimde yeniden teyit edecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın önünü açacak, Cumhur İttifakı ile Türkiye yeni bir döneme geçecektir. diye konuştu.

Kurtulmuş, AK Partinin geleceğe doğru sabırla yol alan bir büyük dava hareketi olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

İşimiz sadece yerel seçimlere girip aramızdan bazı arkadaşlarımızı belediye başkanı seçmekten ibaret değildir. İşimiz sadece genel seçimlere girerek bazı arkadaşlarımızı milletvekili seçmek değildir. AK Parti bir dava hareketinin yüzyıllar süren bir mücadelenin özetidir. Bazı özelliklerimiz vardır. Bunlardan birincisi, AK Parti yerli ve milli bir partidir, AK Parti kökü dışarıda olan bir parti değil. Başkalarının önünde hazır ol da duran, elin gavuruna el avuç açıp dilenen bir parti değil. Osmangazinin, Orhangazinin, Sultan Alp Arslanın ve Sultan Fatihin yolunda yürüyen yiğit insanların partisidir. Bu salonda bulunan her birimiz ve her birimizin temsil ettiği milyonlarca insan şunu iyi biliyor, Hiçbir millet başka bir milletin gövdesi üzerinde yükselmez. Biz medeniyetimize bağlıyız, köklerimize bağlıyız. Her ağacın kendi gövdesi üzerinde yükseldiğini gayet iyi biliyoruz. Biz köklerimizden başka hiçbir kaynağı olmayan, bu milletin emrinden başka hiçbir beşeri emri esas almayan ve Allahtan başka hiçbir gücün önünde eğilmeyen, secde etmeyen, rükuya varmayan bir topluluğuz.

Türkiye ileriye doğru gidiyor

Kurtulmuş, hak ve özgürlüklerin, insan haklarına saygının, insanların hayata, siyasete, kendi yaşamlarına dair özgürlüklerinin önünü açan partinin AK Parti olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

Bugün AK Partinin reformları sayesinde, Türkiyede parti kapatmalar, siyasi, başörtüsü, eğitim yasakları ve kısıtlamaların hepsi geride kaldı, Türkiye ileriye doğru gidiyor. Bundan sonra da Allahın izniyle bu millet var oldukça parlamentoda başörtülü milletvekillerimiz, üniversitelerde başörtülü hocalarımız olacak. Başörtülü doktorlarımız, savcılarımız olacak. Kısaca millette ne varsa hepsi var olacak. Başörtülü de başı açık olan da sakalı olan da sakalsız olan da bu millette 81 milyonun hepsinde ne varsa Allahın izniyle bunların hepsi olacak. AK Partinin en büyük reformu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmesi ve Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini sağlamasıdır.

Türkiyede her Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde milletin karşısında birtakım tezgahlar kurulduğunu hatırlatan Kurtulmuş, Artık sandıklar siyaset ve demokrasi meydanında kuruluyor, kimin Cumhurbaşkanı olacağına bizzat bu millet karar veriyor, siz karar veriyorsunuz, Türkiyenin en büyük reformu budur. değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti, Türkiye partisidir

AK Partinin kalkınmayı sadece bir bölge için değil, tüm Türkiye için istediğini anlatan Kurtulmuş, konuşmasına şöyle devam etti:

Onun için iktidarda olduğu 16 yıl boyunca Bursada ne varsa Şırnakta da var. İstanbulda ne varsa Diyarbakırda da var. Üniversite, hastane, bölünmüş yollar, havalimanları, hepsi var çünkü biz, milletin tamamına hizmeti hakka hizmetin bir parçası olarak görürüz. Bizim için kalkınma tüm Türkiyenin her yerinde olması gereken bir şeydir. AK Parti, Türkiye partisidir. Sadece bir zümrenin, bölgenin, etnik yapının, toplumsal sınıfın değil, 81 milyonun partisidir. Biz İstanbulun da partisiyiz, Cizrenin de Vanın da partisiyiz. Biz Edirnenin de Antalyanın da partisiyiz. Kendisini hangi kökene ait hissederse hissetsin, bu aziz milletin bir ferdi olarak hisseden herkesin partisiyiz, yani Türkiyenin partisiyiz.

Biliriz ki halka hizmet etmek, hakka hizmet etmektir

Kurtulmuş, AK Partinin sadece Türkiyenin değil, dünyanın mazlum milletlerinin sözcüsü olduğunu vurgulayarak, AK Parti dünya mazlumlarının bir parçası, öncüsü, önderidir. Asla bu sorumluluğumuzdan vazgeçmeyeceğiz. Yolumuzdan dönmeyeceğiz. İlerlemeye devam edeceğiz. Bu seçim çalışmasını yaparken sadece belediye başkan adaylarımız için oy istemiyoruz. Filistinli çocuğun avazına avazımızı katmak için oy istiyoruz. Bu seçim kampanyasında dünya mazlumlarının sesine ses vermek için milletten oylarını, desteklerini ve gönüllerini istiyoruz. diye konuştu.

AK Partinin milli ve yerli bir parti olduğunu anlatan Kurtulmuş, şu görüşlerini paylaştı:

İnşallah bu seçimlerde en üstün başarıyı kazanmak nasip olsun. Bu seçim, Türkiyenin önemli seçimlerinden biridir. İnşallah bu seçimde tevazu, samimiyet ve gayretle yolumuza devam edeceğiz. Tevazunun zıddı kibirdir. İnsanlara yukarıdan bakan, tepeden bakan, insanların gönlüne giremez. Hiçbir makam, hiç kimsenin babasının malı, şahsi tasarruf alanı değildir. Bütün makamlar gelip geçicidir. Bütün makamlar tevazu içinde millete hizmet etme yeridir. Biliriz ki halka hizmet etmek, Hakka hizmet etmektir. Allahın kullarını razı etmeyen Allahın rızasını kazanamaz.

Gönülleri fethetme dönemidir

Belediye başkan adaylarına millete karşı sorumluluklarını açıklayan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

2019 seçimleri AK Parti belediyeciliğinde yeni bir döneme geçişin kapısıdır. Türkiyede Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği bir marka oldu, siyasette bir tarz oldu. İnsanların gönlüne girmek, hizmet etmek, gayretle samimiyetle tevazuyla çalışmak. İnsanlara çok hizmetler, çok güzel işler yapıldı. Eksik kalan şeyler de oldu. Şimdi yeni dönem hizmet belediyeciliğinden gönül belediyeciliğine terfi etme dönemidir. Gönülleri fethetme dönemidir. En güzel hizmetleri yapabilirsiniz, yolları altınlarla kaplayabilirsiniz ama insanların gönlüne girmiyorsanız, insanların duasında yer almıyorsanız aslında başarı kazanamıyorsunuz demektir. İnsanlarla birlikte olacağız, hemhal olacağız. Allah yolumuzu açık eylesin.

Kurtulmuş, bu seçime Cumhur İttifakı adı altında girdiklerini anımsatarak, Cumhur İttifakı bir masabaşı ittifakı değildir. Cumhur İttifakı sadece siyasi parti yöneticilerinin oturup anlaştığı bir masabaşı ittifakı da değildir. Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi tanklara, helikopterlere, makineli tüfeklere karşı salalar eşliğinde Ya Allah bismillah Allahu ekber diyerek bu milletin kurduğu kutlu bir ittifaktır. Milletin gönlüyle kurulmuş bir ittifaktır. Hayırlı uğurlu olsun. ifadelerini kullandı.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu da Cumhur İttifakının bu ülkenin geleceği için kurulan yerli ve milli bir ittifak olduğunu belirtti.

Çavuşoğlu, seçimden seçime milletini hatırlayan parti olmadıklarını, her zaman milletle bir arada bulunduklarını anlattı.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve 17 ilçe belediye başkan adayı kamuoyuna tanıtıldı.

AK Parti, Yıldırımda Oktay Yılmaz, Osmangazide Mustafa Dündar, Kestelde Önder Tanır, Gürsuda Mustafa Işık, Nilüferde Necati Şahin, İnegölde Alper Taban, Gemlikte Berkay Bulut, Mudanyada Ahmet Murat Ünal, Orhangazide Bekir Aydın, İznikte Kaan Mehmet Usta, Keleste Mehmet Keskin, Karacabeyde Ali Özkan, Mustafakemalpaşada Mehmet Kanar, Büyükorhanda Ahmet Korkmaz, Harmancıkta Yılmaz Ataş, Orhanelide Ali Aykurtu aday gösterdi.

Cumhur İttifakı kapsamında ise Yenişehirde MHPden Davut Aydın, aday gösterildi.

Programa, AK Parti Bursa milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı ve çok sayıda partili katıldı.

Kurtulmuş, AK Parti Bursa Aday Tanıtım Toplantısının ardından isimleri açıklanan belediye başkan adaylarıyla Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazinin türbelerini ziyaret etti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü

BİYOGRAFİLER

tümü
yukarı çık