YENİ KONUT MÜJDESİ

Ardıçlı Sosyal Konutları ile Beyşehir, Karapınar ve Yunak’a kazandırılacak sosyal konutların kura çekimleri Bakanı Kurum’un katılımıyla gerçekleştirildi. 3 bine yakın yeni konut projesi daha geliyor

YENİ KONUT MÜJDESİ
  • 13 Mayıs 2019, Pazartesi 9:13

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğiyle hayata geçirilecek Ardıçlı Sosyal Konutları ile Beyşehir, Karapınar ve Yunak’a yapılacak sosyal konutların kura çekimleri düzenlenen törenle yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen kura törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz ile çok sayıda vatandaş katıldı. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, konuşmasında, TOKİ olarak konut üretimi konusunda en çok yatırım yaptıklarını ve en çok önem verdikleri illerden birisinin Konya olduğunu ifade etti.

“YENİ KONUTLAR İNŞA EDECEĞİZ”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “25 Şubatta ‘Benim Şehrim’ sloganıyla açıkladığımız projeler içinde en önemlilerinden biri de sosyal konut projeleriydi. 4 Mart’ta protokolünü imzalamıştık. Elhamdüllilah aradan geçen iki ay gibi kısa bir sürede kurasını çekiyoruz. Hemşehrimiz Sayın Bakanımız Konya’nın tüm meseleleriyle ilgilendiğiniz gibi bu konuda gösterdiğiniz destekten dolayı tüm Konyalılar adına teşekkür ediyorum. Sosyal konutlar için 21 bin üzerinde vatandaşımız başvuruda bulundu. Özellikle yer seçimi ve mimarisiyle çok güzel alanlarda yeni konutlar inşa edeceğiz. Gönül ister ki bu salonda bulunan herkes bir ev sahibi olsun. Yeni sosyal konutlar oluşturmak için bakanlığımızla birlikte çalışmaları yürütüyoruz. İnşallah ilerleyen süreçte yeni müjdeler vermeyi arzu ediyoruz. Emeği geçen tüm TOKİ çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

“KONYA BUNU HAK ETTİ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, verdikleri sözleri yerine getirmenin onurunu yaşadıklarını belirterek, “Konya için çok kıymetli olan Çevre ve Şehircilik Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bütün Türkiye’de TOKİ talepleri toplandı. Ama Sayın Bakanımız ilk kura çekimi Konya’dan başlasın istedi. Konya bunu hak etti. Konya her zaman olduğu gibi davasına, Cumhurbaşkanımıza güvenini ve itimadını gösterdi. İnşallah biz de bu güven ve itimattan aldığımız güçle evlerinizin kuralarını çekeceğiz. Rabbim hayırlısıyla, huzurla keyifle oturacağınız günleri kısa sürede nasip etsin” ifadelerini kullandı. Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, ilk kura çekimini Konya’da gerçekleştirdiği için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür etti. Vali Toprak, “Konya gerçekten şehircilik anlamında son 20-30 senede inanılmaz değişimler sergiliyor. Burada gerçekten tarih yazılıyor. Belediye başkanlarımız olsun, görev yapan tüm yetkililerimiz olsun, sizlerin seçip Ankara’ya gönderdiği milletvekillerimiz, bakanlarımız sizlere hizmetin en güzelini buluşturmak için büyük gayret içindeler” diye konuştu.

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTMAK İÇİN KOLLARI SIVADIK”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 31 Mart yerel seçimlerinde kendilerine büyük bir destek veren Konya’nın kendisine yakışanı yaptığını söyledi. Konya’nın rekor oyla Uğur İbrahim Altay’ı Büyükşehir Belediye Başkanı seçtiğini belirten Bakan Kurum, Konya’nın AK Parti’nin kalesi olduğunu bir kez daha gösterdiğini ifade etti. İktidar olarak verdikleri sözleri tutmak için kolları sıvadıklarını dile getiren Bakan Kurum, “Alt gelir gurubu vatandaşlarımız ev sahibi olana kadar tüm Türkiye’de bu çalışmaları sürdüreceğiz. Sizlere bir müjde daha vermek istiyorum. Konya’ya da en güzel Millet Bahçesi yakışır diye düşünüyoruz. Eski stadyumun olduğu 104 bin metrekarelik alandaki Millet Bahçesi’nin yapımını Konya belediyelerimizden hiçbir bedel almadan TOKİ Başkanlığımız yapacak. İnşallah bu yıl yapımına başlayacağız. Konya’mız her şeyin en güzeline layık. Bir başka müjdemiz de şu: Alaeddin Tepesi etrafındaki binaların cephelerini, tabelalarını birleştirmek suretiyle istihdamı ve turizmi artıracak projeleri de yine bakanlığımıza bağlı Emlak Genel Müdürlüğümüz bünyesinde yapıp Konya’mıza teslim edeceğiz. Bu projemiz de Konya’mıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“EN GEÇ 36 AY İÇİNDE SICAK YUVALARINA KAVUŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Konya’da bugüne kadar 21 bin 817 adet konut uygulaması başlattıklarını, bunların 19 bin 295 adetini tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettiklerini kaydeden Bakan Kurum konuşmasına şöyle devam etti: “Konya’da ilçelerle birlikte toplamda 2 bin 979 adet yeni konut projemiz var. Yeni konutlar için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Konutlarımızın yüzde 40’ını şehit ailelerimize, engellilerimize ve emeklilerimize ayırdık. Sözleşmelerimizi yapıp hemşehrilerimizin en geç 36 ay içerisinde sıcak, huzurlu yuvalarına kavuşmalarını sağlayacağız. Sosyal konut projesi tüm Konya’mıza hayırlı olsun.” Konuşmaların ardından Yunak, Beyşehir ve Karapınar ilçelerine canlı bağlantı yapılarak kura çekimi gerçekleştirildi. Daha sonra Konya Ardıçlı Sosyal Konut Projesi kapsamında başvuruları alınan 554 konutun noter huzurunda kura çekilişi gerçekleştirildi.

“KONYA’NIN YAŞAM KALİTESİNİ BİRLİKTE YÜKSELTECEĞİZ”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı da ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, seçimlerde Büyükşehirler arasında birinci olarak Türkiye rekoru kırdıklarını, bunda Bakan Kurum’un katkısının çok büyük olduğunu dile getirdi. Başkan Altay, “Seçim çalışmaları boyunca ilçelerimizi ziyaret ettiniz. Ayrıca Konya’nın tüm meselelerini yakından takip ediyorsunuz. Ben tüm Konyalılar adına size teşekkür ediyorum. Hep birlikte Konya’ya güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Özellikle Eski Sanayi konusunda esnafımıza göstermiş olduğunuz destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bu ziyaretiniz kapsamında netleştirip oradan talep toplamaya başlamak istiyoruz. Yine Mevlana Çarşısı’nın kaldırılması ve Altın Çarşı’nın düzenlenmesi konusunda verdiğiniz destek ve Konya’nın en temel ihtiyaçlarından birisi olan sosyal konut meselesinde göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

KONYA’YA TEŞEKKÜR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’nın 24 Haziran seçimlerinde büyük bir coşkuyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti desteklediğini, 31 Mart seçimlerinde de Türkiye çapında büyük bir başarıya imza attığını belirterek, bütün Konyalılara teşekkür etti. Konya’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vefasını her zaman gösterdiğini kaydeden Bakan Kurum, “Hemşehrilerimizin bize olan güvenini boşa çıkarmadan, onları mahcup etmeyecek şekilde söz verdiğimiz bütün projeleri sırasıyla yapacağız. Bu anlamda sosyal konut projelerimize başladık. Kentsel dönüşüm konusunda açıkladığımız hem Mevlana bölgesinde, hem Selçuklu, Meram ve Karatay’daki çalışmalara destek vereceğiz. Tüm ilçelerimizle bir toplantı yapacağız ve talepleri neyse karşılamaya gayret edeceğiz. 2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. yılında en güçlü şekilde Konyamızı marka şehir haline getireceğiz, vatandaşımızın yaşam kalitesini birlikte yükselteceğiz” diye konuştu.

KURUM KARAPINAR’A GEÇTİ

Kurum, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Konya'daki programının ardından memleketi Karapınar’da düzenlenen iftar programında hemşehrileriyle bir araya geldi. Kurum, burada yaptığı konuşmada, baba ocağında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. "Biz de Konya'mıza ilişkin hayallerimiz doğrultusunda bugün belediye başkanlarımızla istişare ve değerlendirmelerde bulunduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 11 maddelik manifesto çerçevesinde şehirlerimizin ihtiyaçlarını bir bir sırasıyla yapacağız. Sosyal konut projesi bunlardan biriydi, bugün kurasını çektik. Önümüzde 4,5 senelik bir süre var. Seçim sürecinde söz verdiğimiz tüm projeleri inşallah sırasıyla gerçekleştireceğiz. Bakanlık olarak yapacaklarımızın yanında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı'mız Uğur İbrahim Altay ve Karapınar Belediye Başkanı'mız Mehmet Yaka'nın verdiği sözler de bizim sözümüzdür. İnşallah söz verdiğimiz projelerle ilgili adımları hem Karapınar'ımızda hem 31 ilçemizde atmak suretiyle Konya'mıza hizmet edeceğiz" dedi.  (Haber Merkezi)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü

BİYOGRAFİLER

tümü
yukarı çık
Konya Büyükşehir Belediyesi