• 25 Nisan 2016, Pazartesi 8:46
AbdullahUÇAR

Abdullah UÇAR

HAÇLILARI İYİ TANIMAK (1)

     İncil’de: “Sağ yanağına vurana solunu çevir… gömle­ğini iste­yene abanı da ver” gibi emirler vardır.([1]) Güya bu öğreti­lerle yetişen, medeni, insancıl, merhametli, her türlü hak ve hukuka saygılı, sevgi ve merhamet dini olduğu söyle­nen(!)… Hıristiyanlığa mensup insanların sözde medeni­yetlerinin nelere mâl olduğuna yine kendi yazarlarından birinin araştırması ile cevap bulalım:

Caharles Tilly’nin “Av­rupa Devletleri’nin Oluşumu” adlı ki­tabından ak­tarıyorum: 

18. Yüzyılda Dünyada: 68 savaş 4 milyon ölü. (Her bin kişiden 5’i sa­vaşta ölmüş) .

19. Yüzyıl: 205 savaş 8 milyon ölü. (Bu yüz yılda her bin kişiden 6’sı savaşta ölmüş) .

20. Yüzyıl: Yani Avrupalının dünyaya tam hâkim ol­duğu yüzyıl: 275 sa­vaş 115 milyon ölü  (Her bin kişi­den 46’sı sa­vaşta ölmüş). ([2])

Şöyle bir kıyas da yapabiliriz: 600 yıl­lık Osmanlı tarihi sürecinde, sa­vaşlarda ölenlerin sayısı, Batı me­deniyetinin en yoğun yaşandığı son yarım asırda öldü­rü­lenlerin sayısın­dan daha azdır. ([3])

Kendi ellerinde nükleer, konvansiyonel, kimyasal vb. her türlü silah var, ama Müslüman devletlere diyor ki; “sizde olmayacak, siz devamlı bana ba­ğımlı ve be­nim kor­kum ve baskım altında yaşayacaksınız. ” Özgür­leştireceğim hürriyet ve demokrasi getireceğim diye girdiği Irakta, milletler hukukuna ve antlaşmalara göre yasak olmasına rağmen, ABD kimyasal silah kullanmış([4]), bugün de İsrail Lübnan’da kimyasal silah kullanmakta­dır. ([5])

Bütün bunlara rağmen, Haçlı âlemi uyguladığı çifte stan­dart ne­tice­sinde, dünya medyası da ellerinde olunca, te­rör eşittir Müslüman imajı oluşturmuş­lardır. Hâlbuki terör İslam’da katiyetle yasaktır. ([6])

Güya son derece insancıl, merhametli, her türlü hak ve hukuka saygılı, sevgi ve merhamet dini Hıristiyanlığa mensup insanların 20. asırda neler yap­tıklarının çok güzel bir özetini de Can Aksın’ın Tercüman­daki köşe­sinde çı­kan makalesinden aktarıyorum:

 “Internet’te dolaşan aşağıdaki bilgiler hâfızamızı taze­lemek açısın­dan ve de Irak savaşı açısından çok önem taşı­yor.Önceki yazılarımda da an­lattığım gibi “Silah tüccarlarının, petrolcülerin çıkar savaşı” maalesef bizi de yakın­dan etkili­yor. Tabi “Saddam terörü” bitsin, Saddam yönetimi  dev­ril­sin ama bu terörü bitirmek için daha “ağır bir terör” uy­gulanma­sın. Tarih boyunca Amerika neler yaptı bir göz atalım:

Sistematik Kızılderili soykırımı’yla başlayarak. . . 1898’de Meksika’yı iş­gal etti. Aynı yıl (1898) Küba’ya girdi. 1921 yılında Nikaragua’yı işgal etti. Ulusal Muha­fızlar adlı ve ba­şını Somoza’nın çektiği terör örgütünü kurdu. Antiemperyalist direnişin başını çeken Sandino ve 300 kişiyi katletti. 40 yıldan fazla sürecek bir terör devrini başlattı. Sabotaj ve suikastlar dü­zenledi.

 1945 te Ja­ponya’nın Hiro­şima ve Nagazaki kentlerine atom bom­bası atarak bir anda 250 bin kişiyi vahşice öldürdü. 1950-53 yılları ara­sında yüz binlerce yurtsever Ko­reli’yi katletti. 1954’te binlerce Guetamalalı’yı öldürdü. 1955 te Endo­nezya, Laos ve Kamboçya’da çok sayıda CIA operasyonu düzenledi. 1956-59 yılları arasında Küba’da 60. 000 kişiyi, ABD’ li danış­manların ve Batista’nın birlikte yürüttüğü operas­yonlarda katletti. 1961 de Küba’ya karşı Domuzlar Körfezi çıkarmasını örgütledi. 1965 te  işbir­likçi Suharto, 1 milyon komünist Endonezyalıyı kat­letti.

 Aynı yıl Dominik’e paraşütçüle­rini indirdi ve 10 bin Dominikliyi kat­letti. 1975 te Viet­nam’dan kovuldu­ğunda, arkasında mil­yonlarca ölü ve sakat bıraktı. ABD’nin Vietnam’da halkın üzerine attığı 638 bin ton bomba, ll. Dünya Savaşı sırasında Avrupa ve Af­rika’ya atılan toplam bombaların yarısıdır. Kişi başına aşağı yukarı 5 bomba atıl­dığı söy­lenmektedir.

 

Dipnotlar:

1-Ziya Kazıcı, “Türkiye’de Misyonerlik Faaliyetleri”, Ensar Neşriyat, İst. 2004, s. 124.

2-Milliyet Gazetesi, 29. 01. 2003.

3-M. Fethullah Gülen, “Sonsuz Nur”, Feza Yay. İst, 1994, c. 1, s. 148.

4-Yenişafak Gazetesi, 31. 12. 2004.

5-Murat Utku, Kenan Ekinci, Sayda DHA, Milliyet, 28. 07. 2006.

6-Terörle ilgili Ayetler: Bakara Sûresi, 208, Bakara Sûresi, 205, Mâide Sûresi, 32, 

        Şura Sûresi, 42, Râ’d Sûresi, 25, A’raf Sûresi, 56, Yunus Sûresi, 81, Neml Sûresi,48-50.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık