);*} “ANADOLU'NUN ÇİMENTOSU OLDU”

“ANADOLU'NUN ÇİMENTOSU OLDU”

AK Parti Konya 6. Olağan İl Kongresi Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Hasan Angı yeniden AK Parti Konya İl Başkanlığı’na seçildi

“ANADOLU'NUN ÇİMENTOSU OLDU”

AK Parti Konya İl Teşkilatı'nın 6. Olağan Kongresi Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımları ile gerçekleştirilen kongreye tek liste ile girilirken Hasan Angı yeninden başkanlığa seçildi. Kongrede konuşan Başbakan Binali Yıldırım sözlerine Afrin’de yürütülen Zeytindalı Operasyonu ile başlayarak,  “Zeytin Dalı Harekatı'nda Mehmetçik karadan ve havadan büyük ve başarılı operasyon yürütüyor. Afrin çevrelenmiş durumda. Sınırlarımıza yakın bölgelerin tamamını terör yuvalarından temizledik. Şimdi Mehmetçik'imiz özel harekatçılar, jandarmamız, polisimiz, güvenlik korucularımız ve Özgür Suriye Ordusu'na ait yiğitler adım adım Afrin'e ilerliyor. Nerede bir terör tehdidi varsa o bizim için hedeftir; bugün Afrin yarın bir başka yer. Nerede bu ülkenin sınırlarına, bu milletin can ve mal güvenliğine, toprak bütünlüğümüze yönelik bir tehdit olursa orada oluruz ve o tehdidi bertaraf ederiz.”  dedi.

 “ZULÜM İLE ABAT OLAN ER GEÇ BERBAT OLUR”

28 Şubat sürecinde siyasete ve demokrasiye doğrudan müdahale edildiğini, halkın seçtiği hükümetin zorbalıkla düşürüldüğünü dile getiren Yıldırım, "28 Şubat siyasi tarihimizde kara bir lekedir. Sermaye, medya, sivil toplum kuruluşları da ne yazık ki bu darbeye destek verdi. Darbeciler, yaptıkları işin bin yıl süreceğini iddia ettiler ancak zulüm ile abat olan er geç berbat olur. Her kim siyasi iradeye, millet iradesine karşı çıkarsa yaptığının hesabını da mutlaka verecek. Bu zilleti yapanlar unutuldu ancak bu ihaneti yapanları bu millet unutmayacak. Uydurdukları irtica yaftasıyla milletin değerlerine saldırdılar. Vatanın öz evlatlarına ülkeyi dar ettiler” şeklinde konuştu.

“KONYA, ANADOLU'NUN ÇİMENTOSU OLDU”

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini sırasında Konya'nın da 81 milyon vatan evladı gibi dimdik durduğunu, darbecilere darbeyi vurduğunu söyleyen Yıldırım, şunları kaydetti: “Konya, o gün ay yıldızlı bayrağı indirtmedi, ezanları dindirtmedi. Kadın erkek, genç yaşlı meydanlara indiniz demokrasiye sahip çıktınız. Cumhurbaşkanımıza, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız. FETÖ'cü hainlerin, onların arkasındaki şer odaklarının oyunlarını bozdunuz. Konya her zaman demokrasiden yana oldu. Konya, Anadolu'nun çimentosu oldu. Konya hiçbir zaman desteğini bu kutlu yürüyüşte bizden eksik etmedi. Her seçimde rekor destek verdiniz. Sağ olun, var olun sevgili kardeşlerim.” ifadelerini kullandı.

“BİZ KONYA’YI KONYA’DA BİZİ BİLİR”

Konya yatırımlarını değerlendiren Başbakan Yıldırım,“Biz Konya'yı biliriz, Konya da bizi bilir. Konya'nın nereden nereye geldiğini en iyi siz bilirsiniz. Konya'ya 16 yılda 44 milyar yatırım ve destek verdik. Konya'da bugün 550 bin sigortalı çalışan ve 46 binden fazla işyeri var. 2003'e kadar Konya'da sadece 167 km bölünmüş yol vardı. Biz onun üzerine 946 km bölünmüş yol yaptık. Konya'nın şehir hastanesini tamamlıyoruz. Bin yataktan fazla kapasitesi var. Metronun ihalesini de bu sene yapacağız. Konya'da Yüksek Hızlı Tren Garı'nın sözünü verdik. Lojistik Merkezi'nin sözünü verdik. Bunların inşaatına devam ediyoruz. Karaman-Konya Hızlı Trenini de bu sene açıyoruz. Karaman'dan Mersin'e hızlı tren projesinin birinci bölümü başladı. Kayseri-Nevşehir-Konya-Antalya demiryolu projesinin de etüdünü yapıyoruz. Çevre yolunun birinci bölümü bitti, ikinci etabın ihalesini yaptık, çalışmalarını yaptık. Üçüncü etap ve devamında proje tamamlanacak. Ankara'nın çevre yolundan daha uzun bir çevre yolu olacak. Konya-Ankara arasındaki seyahatlerin artık yüzde 80'i hızlı trenle yapılıyor.”diye konuştu.

“İLK HEDEFİMİZ 2019’DA EN YÜKSEK OYU ALMAK”

Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “2019 yılında yapılacak seçimlerin önemine dikkat çekerek, “Bundan sonra amacımız, yönetim kurulumuz, kadın ve gençlik kollarımız, tüm teşkilat üyelerimiz, mahalle temsilcilerimiz ve gönüldaşlarımızla ilk hedefimiz olan 2019 seçimlerine partimizi, en yüksek oy oranına taşımaktır. Bunun için 39 bin kilometre karenin her karışına 2 milyon 250 bin nüfusun her bireyine bu kutlu davanın heyecanını anlatacağız. Çünkü biliyoruz ki, bundan sonra yapılacak seçimler sadece Türkiye için değildir tüm mazlum ve mağdur coğrafyanın seçimleridir. Hiçbir beklentisi ve menfaati olmadan elini onlara uzatan dünyada başka bir ülke, başka bir lider yoktur. Açıkçası bu, bizim sorumluluğumuzu ve vebalimizi çok daha fazla arttırmaktadır.” dedi.

 “HER HİZMETİ VE ÇALIŞMAYI İBADET AŞKI İLE YAPIYORUZ”

Konya’nın bir dava şehri olduğunu ifade eden Başkan Angı, “Bugüne kadar yaptığınız hizmetler, bundan sonraki projeleriniz, ülke insanına aşıladığınız umut, bu ülke için hayalleriniz ve idealleriniz bunun en büyük ispatıdır. Bu sebeple şundan da emin olmanızı istiyoruz ve bu kutlu dava da Konya o ‘Son’ anına kadar yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyor. Çünkü sizin ve davanızın şehirdir Konya. Biz ne dün ne sadece yüz yıl önce kurulmuş bir partinin mümessiliyiz, ne de önü arkası kesik bir ideolojinin savunucularıyız.  Biz ilk insan Hz. Âdem’den bu yana dünyaya iyilik, güzellik ve nizam getirmeye çalışan bir davanın elçileriyiz. Çünkü biz millete hizmeti her şeyin önünde tutuyor ve biz her hizmeti her çalışmayı ibadet aşkı ile yapıyoruz.”  ifadelerini kullandı.

 “ALLAH NİCE FETİHLERİN ÖNÜNÜ AÇSIN”

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu da kongrede yaptığı konuşmada, “Biz burada kongre icra ederken şu anda Mehmetçiklerimiz Racu'yu fethettiler, Özgür Suriye Ordusu'yla birlikte. Allah onlardan razı olsun. Allah nice fetihlerin önünü açsın. Allah, sadece toprakları değil gönülleri fethetmeyi nasip eylesin" dedi. Türkiye güçlendikçe, mazlumun ve mağdurun yanında olmaya devam ettikçe, ülkenin önüne set çekmek isteyenlerin birtakım kumpaslar kurduğunu anlatan Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi: "Bu kumpasların devamı mahiyetinde Suriye üzerinden Türkiye kıskaca alınmaya çalışıldığında da elhamdülillah dirayetle, kararlılıkla üstüne gidildi ve bugün Afrin'de destanlar yazılıyor. Allah bu yolu açanlardan razı olsun” dedi.

“EN GÜÇLÜ SES KONYA’DAN ÇIKTI”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, kongrenin hayırlı olmasını dileyerek, “AK Parti için Konya'nın, Konya için AK Parti'nin özel yeri olduğuna inanıyoruz. Konya dava şehridir. Konya'nın duruşu, ruhu var. Bu ruh, Bosna’dır, Medine'dir, Çanakkale'dir. İsrail, Kudüs'ü başkent ilan ettiğinde en güçlü ses Konya'dan çıktı. Konya başkent olmanın sorumluluğunu her zaman korudu.” şeklinde konuştu.

 “BAYRAĞI DAHA DA YÜKSEKLERE TAŞIYACAĞIZ”

Kongreye katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 31 ilçeden gelerek 10 bin kişilik spor ve kongre merkezini hınca hınç dolduran Konyalılara teşekkür etti. Başkan Akyürek, şöyle konuştu: “Bugüne kadar hizmet eden, davamızı omuzlayan, Konyamızı başarıdan başarıya koşturan, seçimlerde her zaman bayrağı daha da yükseklere çıkarmaya çalışan teşkilat mensuplarımıza, görev yapan dava arkadaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Bugüne kadar teşkilatlarımız adeta destan yazdılar, her zaman belediyelerimizin, partimizin, Cumhurbaşkanımız yanında oldular. Şimdi görev alacak kardeşlerimizle de aynı şekilde Allah’ın izniyle bu bayrağı daha da yükseklere hep birlikte taşıyacağız.”

“CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM ETMELİYİZ”

Dünden bugüne muhteşem şehir Konya’yı oluşturmak için hep birlikte canla başla çalıştıklarını kaydeden Başkan Akyürek, “AK Parti iktidarları döneminde Konyamız adeta birkaç Konya daha oldu. Yeni Büyükşehir Yasası ile yeni bir kalkınma hamlesini yürütüyoruz. Bugüne kadar yapılanları hep birlikte başardık. 2019’a giden süreçte de yeni destanlar yazmaya, yeni başarılara imza atmaya, Cumhurbaşkanımızın riyasetinde Konyamızı yine birinciliklere taşımaya söz veriyoruz. Çünkü Lider Ülke Türkiye’yi kurabilmek için, yeni bir dünyayı hep birlikte kurabilmek için canla başla, kanımızın son damlasına kadar çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Büyük Türkiye davasını sırtlayan insanlara emeklilik yok, durmak yok, sürekli yola devam etmek var. Bu duyguyla 6. Olağan Kongremizin şehrimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. (Sultan TÜRKMEN)

6. Olağan Konya İl Kongresi sonrasında yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu;

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

1.            HASAN ANGI (BAŞKAN)

2.            ABDURRRAHMAN TÜZÜN

3.            AHMET FATİH ÖZBOYACI

4.            AHMET FİDAN

5.            AHMET PIRILTI

6.            AHMET ŞAHİN

7.            AHMET ZİYA VARIŞLI

8.            ALİ DERESOY

9.            ALİ DIĞRAK

10.          ASUMAN YAZAR

11.          AYŞE HÜMEYRA ELDEK

12.          BEDİRİYE GÜNAYDIN

13.          BİLAL UKDEM

14.          DİLEK PEKKUTUCU

15.          EBRAR ÇOBAN

16.          FAHRETTİN KULU

17.          FATİH OLGUN

18.          FATMA HATAP

19.          FERİDE ERSÖZ

20.          FUAT KUNDURACI

21.          GÖKHAN TAŞKIRAN

22.          GÜLFEM YAVUZ ARI

23.          HASAN ÇİFTÇİ

24.          HATİCE SEDEF

25.          HAYRİYE HÜMEYRA SAÇKESEN

26.          KAZIM KÜÇÜKÇÖĞEN

27.          LOKMAN ÖZTURHAN

28.          MEHMET AKİF ORTAGEDİK

29.          MEHMET AY

30.          MEHMET MUNLAFALIOĞLU

31.          MEHMET ÜMÜTLÜ

32.          MEHMET YAVUZ

33.          MEHMEY YÜZBAŞIGİL

34.          MUHARREM AKKAYA

35.          MUSATAFA GÖNÜLLÜ

36.          MUSTAFA GÜRBÜZ

37.          MUSTAFA PİRİNÇ

38.          MUSTAFA TORUN

39.          MUZAFFER DİNLER

40.          NECATİ SAMETOĞLU

41.          OSMAN NAİL KAVRUK

42.          SALİH KOYUNCU

43.          SEYİT MEHMET SÜMER

44.          SULTAN TUBA ERDİNÇ

45.          TEVFİK TIĞLIOĞLU

46.          VESİLE ESRA ALDUR

47.          VEYSEL YAMAN

48.          YAŞAR KÖKLÜ

49.          YAVUZ SELİM ÖZKAN

50.          YUSUF ELMAN

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık